Дослідження: до 2024 року електрокари порівняються в ціні з автомобілями з ДВС

Швейцарський інвестиційний банк UBS опублікував результати дослідження, в якому прогнозується значне зниження вартості електрокарів вже в найближчі роки. На думку аналітиків банку, додаткові витрати на виробництво батарейних моделей в порівнянні з автомобілями з ДВС до 2022 року знизяться до 1900 доларів США за одиницю, а до 2024 року – повністю зникнуть.

Такі висновки були зроблені на основі аналізу акумулятором семи найбільших виробників акумуляторів. До 2022 року витрати на батареї можуть впасти нижче 100 доларів за кіловат-годину, а, з огляду на те, що на батареї доводиться 20-25% вартості електрокари, цінники поповзуть в низ і суттєво.

В UBS прогнозують, що до 2025 року на електрокари припадатиме 17% ринку, а ще через п’ять років – 40%. За словами аналітика UBS Тіма Буша, після 2025 року залишиться не так багато причин для покупки автомобіля з ДВС. Крім того, зниження вартості акумулятором стане стимулом для розвитку гібридного автопарку.

Ще одним фактором на користь «зелених» автомобілів стануть заборони на бензинові і дизельні моделі. Наприклад, Норвегія вводить заборону на автомобілі з ДВС вже в 2025 році. У Німеччині, Великобританії, Ірландії та Нідерландах вони потраплять під заборону в 2030 році, а у Франції – в 2040-м. За прогнозами незалежного автомобільного аналітика Маттіаса Шмідта, в 2020 році в ЄС продажу електрокарів і гібридів досягнуто одного мільйона, тоді як всього буде продано 11 млн автомобілів.