Сімейство Lada Granta отримало кілька технічних поліпшень

Семейство Lada Granta получило несколько технических улучшений

Крім «ікси» і нових фар, Гранти та колишні Калини отримали кілька менш помітних поліпшень. Форсунки омивача переїхали з кришки капота на облицювання лобового скла, з’явилися нові легкосплавні колісні диски на 15 дюймів і м’які підкрилки в арках, розширилася палітра фарб.

Забезпечивши «ікс-фейсом» практично весь модельний ряд, АвтоВАЗ того ж упорядкував сімейства своїх малолітражок. Як ми вже розповідали, Калину поглинула рестайлінгова сім’я Гранти. У седана, лифтбека, хетча і універсалу тепер уніфіковані особи і загальна назва. Коригування зазнали і салони моделей (тепер він один на всіх), а ось три мотора 1.6 — ті ж (87 к. с. і 140 Н•м, 98 л. с. і 145 Н•м, 106 л. с. і 148 Н•м), тільки у всіх версіях — поршні з проточками під клапани на випадок обриву ременя газорозподільного механізму.

Семейство Lada Granta получило несколько технических улучшений

Нове: декор «ікс» близько центральних дефлекторів, які стали прямокутними, бічні — з хромованими обідками, змінився візерунок накладки на передній панелі. У передніх сидінь покращено бічна підтримка, а водійське тепер регулюється по висоті. Змінені дверні ручки, підсвічування приладів і кнопок замінена з зеленої на білу.

Першого двигуну в пару покладена виключно п’ятиступінчаста «механіка», другого — чотириступінчастий «автомат», а третій — «механіка» або «робот» на вибір. Ось в трансмісії змін виявилося більше. У Грант на «механіці» і «робот» було збільшено передавальне число головної пари (3,9, а не 3,7). Це повинно позитивно вплинути на динаміку (мінус кілька десятих з розгону, в залежності від кузова і комплектації), але погано на витрату пального в місті (збільшився приблизно на 0,1 л).

Семейство Lada Granta получило несколько технических улучшений

Ціни змінилися мало. Універсал тепер коштує від 446 900 (чи не на 30 тисяч дешевше колишнього), хетчбек — від 436 900 (став на 25 тисяч доступнішим), ліфтбек подорожчав на дві тисячі (436 900), а седан — на десять (419 900). Універсал, як раніше, буде випускатися в звичайному і піднесеному крос-варіантах.

В «роботі» АМТ — тепер більш витривала зчеплення і скорочене час перемикання, з’явилися режим «Спорт», «Повзучий» (для пробок, повільний рух при відпуску гальма) і «Зимовий», що дозволяє рушати з другої на засніженій дорозі. Заради кращої керованості змінені амортизатори і налаштування електропідсилювача керма. Всі перекроенное і расширившееся сімейство Грант прибуде на Московський автосалон, який відкривається для преси завтра.