Вони це зробили

Треба залишатися критичним. Треба тримати себе в руках. Хлопець, ти професіонал, а це – просто вінегрет з фольксвагенівських запчастин, накритий гранованим кузовом зі славним логотипом. Продукт маркетингу, зроблений тільки для того, щоб маленька компанія заробила великі бабки на загальному кроссоверном божевіллі. Ти їздив на Aventador S і Huracan Performante, ти знаєш, що таке справжні Lamborghini. Не дай «Урусу» себе обдурити. Чуєш мене? Чуєш?! Гей!..

Я його, звичайно, вже не чую – тобто не його, а самого себе. Скепсис, раціональність і критичний підхід вилетіли з голови пару поворотів назад і тепер валяються на асфальті автодрому «Валлелунга» – ну і добре, нехай підбере хто-небудь інший. А мені б ще хоч трохи часу, щоб насолодитися тим, як п’ятиметровий бичара масою більше двох тон пурхає по треку подібно метелику.

Дуже швидкою, брутальною і лютою метелику.

До довгого правому Curva Grande підлітаємо на швидкості під 200. Злегка на гальма, короткий рух кермом, знову на газ – і Urus, ледь помітно припавши набік, раптом намагається відірвати мені обличчя з такою силою, що я від несподіванки ледь не піднімаю ногу! На апексе у нас більше 170 кілометрів на годину – для порівняння, приблизно так само тут їдуть супербайки, а кільцевої Seat Leon розвиває рівно двісті. Трохи пізніше бортова телеметрія покаже, що в цей момент бічна перевантаження досягла позначки в 1,3 g – рівень, доступний не кожному спорткару! Але це буде потім, а поки…

Они это сделали

Подвійний профільований Cimini, чимось нагадує в’язку Lesmo в Монці, проходиться як по книжці: одній рівній дугою, з мінімальними доповненнями. Газ в підлогу, лівий злам (тримати, не відпускати!), двісті двадцять до кінця не найдовшого прямика – і жорстке гальмування перед 180-градусним Campagnano. З усіх сил б’ю по лівій педалі – і буквально повисаю на ремені. Величезний кросовер втрачає швидкість так стрімко, немов повітря навколо нього став у сто разів щільніше: ні, не може, не повинна ця машина так швидко зупинятися!

Они это сделали

Они это сделали

З усього MLB-сімейства довше «Уруса» вийшла тільки Bentley Bentayga – на три сантиметри. А ось по колісній базі Lamborghini перевершує всіх своїх родичів: за три метри поки пішов тільки він.

Але вона про це не знає – так само як і про інших законах фізики, прийнятих на нашій планеті. І тому без найменшого зволікання пірнає всередину віражу, ніжно стосується апекса, а на виході розганяється так, що стає ясно: слова «знос» і «занос» в лексиконі Lamborghini теж геть відсутні. Я фізично відчуваю, як широченні (325 міліметрів!) задні колеса відштовхуються від асфальту і, за деякою допомогою передніх, запускають кросовер рівно туди, куди повернуть кермо. Ні натяку на дисбаланс – тільки потойбічна, лякаюча ефективність і відчуття неправдоподібною легкості.

Они это сделали

Про жахливої масі згадуєш тільки в зовсім вже затычных місцях начебто шпильки Tornantino – але якщо б цей переднємоторний Lambo з трьома метрами колісної бази не намагався трохи впиратися навіть там, всі спорткари світу варто було б відправити у піч разом з їх творцями. А так, начебто, є їм якесь виправдання.

І так, я чудово розумію, що тут все зроблено і чому Urus їде так, як їде. Просто більше ні в кого немає такого арсеналу штуковин, допомагають будь-якою ціною залишатися на траєкторії і творити неможливе. Полноуправляемое шасі, активні стабілізатори, адаптивні амортизатори, активний диференціал на задній осі, складний мозок комплексу LPI (Lamborghini Piattaforma Inerziale), обсчитывающего сигнали з усіх датчиків разом і одноосібно роздає команди систем… Це, вважайте, костюм Залізної Людини, тільки надітий зсередини!

Они это сделали

Кібернетиці допомагає і механіка: на «Урусе» вже в стандартній комплектації коштують найпотужніші у світі «легкові» гальма – це карбон-кераміка діаметром 370 міліметрів ззаду і 440 (чотириста, матір вашу, сорок!) спереду. Нарешті, машини для трек-сесій були взуті в злющі спеціально зварені шини Pirelli P Zero Corsa – так-так, італійці адаптували для кросовера практично полуслік!

Чітерство? Думайте як завгодно – мені наплювати. Ось єдине, що важливо: більше жоден серійний кросовер на планеті так не вміє.

Підозрюю, що в загальних рисах Urus повинен бути схожий на новий Cayenne – вже дуже багато співзвуч у мене з Мішею Цымбалом, откатавшим Porsche в кінці того року. Але навіть без живих порівнянь зрозуміло: Lamborghini повинен бути набагато швидше, жорсткіше, бескомпромисснее, а що до схожості манер – ну так логічно, родичі ж.

Они это сделали

Они это сделали

Спеціально під «Урус» італійці всього за півтора року збудували фактично новий завод – якщо Huracan і Aventador збираються вручну, то кросовер буде сходити з повноцінного сучасного конвеєра. Запланований об’єм – 3500 примірників на рік, тобто стільки ж, скільки всіх купе і родстеров разом узятих.

Тільки боронь вас петролхэдский бог подумати, ніби вони близнюки! Головний інженер «Ламбо» Мауріціо Реджіані за такі слова може підкинути вам в ліжко кінську голову – і буде правий. Так, всюдисуща платформа MLB Evo. Так, чотирьохлітровий V8 з двома турбінами і восьмиступінчастий «автомат» ZF. Але загальних деталей з Porsche (Audi, Volkswagen, Bentley) тут практично немає! Від двигуна залишився тільки блок циліндрів, від шасі – важелі підвісок, збережена частина електронної архітектури. А все інше зроблено спеціально для «Уруса», тому близькість до інших моделей VW AG тут радше духовна, ніж фізично-матеріальна.

Они это сделали

Они это сделали

Они это сделали

Они это сделали

Они это сделали

Они это сделали

Они это сделали

Они это сделали

І взагалі, хто сказав, що це погано? Уявіть, італійці вирішили б зійти з розуму, розбити свої скарбнички і побудувати абсолютно незалежний кросовер – середньомоторний, карбоновий, з підвісками на трикутних важелях і підйомними дверима. Ми б аплодували сміливості і принциповості (а швидше – дурниці й нерозсудливість) Стефано Доменікалі співтовариші, по треку це чудовисько носилося б ще швидше – і… І ніколи не навчилося б стрибати.

Так! Urus. Вміє. Стрибати.

Они это сделали

Я дуже боявся, що обіцяна позашляхова частина презентації виявиться виставою в стилі «Lamborghini переїжджає через ямку, спускається з пагорба і мочить колеса в калюжці – глядіть-но, який крутий тут у нас позашляховик». Але замість цього організатори розорали на узбіччі «Валлелунги» справжню ралі-кроссовую трасу – і запропонували за неї від душі звалювати.

Що це? Я не впізнаю Urus! Метаморфоза порівнянна з тією, яку переживають ралійні машини між ралі Корсики і Аргентини: немов чисто асфальтовий «сетап» змінився на чисто грунтовий. Хоча єдине реальне зміна – це колеса: замість 23-дюймових трекових Corsa тут стоять пухкі «перші двадцять» Pirelli Scorpion, теж зроблені спеціально для цього кросовера. А за радикальне перетворення характеру відповідає та сама електроніка.

Они это сделали

Они это сделали

Для Urus можна замовити позашляховий пакет! Це скошений передній бампер і нефарбований пластик ззаду і на порогах. Ви не повірите, але на цю опцію вже навіть є попит.

Амортизатори розслабляються, пневмобаллони піднімають кузов (максимальний кліренс 248 міліметрів більше, ніж у Audi Q7), 48-вольтові електромотори перестають скручувати стабілізатори, фактично розмикаючи їх – і ось Urus, який тільки що на треку був міцно стисненим, наче кулак перед ударом, раптом починає носитися по канавах і буеракам з азартом, гідним пляжного баггі!

Підвіска без проблем вживає серйозні вибоїни, на розкачку немає і натяку, приземляється кросовер впевнено і плоско – а головне, що в таких умовах він виявляється справжнім забіякою. Якщо «гоночний» режим Corsa наказував дифференциалам у що б то не стало зберегти стабільність на розгоні, то гравійний Terra – це вже про лихі ковзання, які «включаються» легким рухом ноги. Клянуся, вийшли дві різні машини! Об’єднані тим, що жодній із них не заважає жити система стабілізації, навіть якщо її спеціально не відключати. Ех, чому ж на всі веселощі відведено два коротких кола?

Они это сделали

Они это сделали

Они это сделали

Они это сделали

Хоча стоп, я неправий. Насправді, це і так на два кола більше, ніж потрібно. Тому що ніхто не стане заганяти Urus ні на трек, ні на оффроуд, будь він хоч тричі талановита в цих дисциплінах. Місія цього автомобіля – залучити нових клієнтів, тобто тих, хто завжди хотів купити собі Lamborghini, але ніяк не міг зрозуміти, що з ним після цього робити. А значить, від «Уруса» в першу чергу потрібна здатність ненапряжно їздити по маршруту «дім-офіс-клуб», видаючи при цьому максимум автентичного ламбо-антуражу.

Справляється? Ще як! Якщо про зовнішність ще можна посперечатися (хоча навіщо?), інтер’єр – це стовідсоткове попадання в ціль. Все на місці: літакова архітектура, що складається з агресії і шестикутників, екстремально низька посадка (ви коли-небудь сиділи на підлозі кросовера?) і приголомшлива техноскульптура блоку Tamburo («барабан») на центральному тунелі – це пульт вибору режимів руху, селектор трансмісії і та сама кнопка стартера під червоною кришечкою.

Они это сделали

І навіть не заїкайтеся про клавіші і дисплеї від Audi – це теж сучасна класика Lamborghini. Краще оцініть, що «драйв» тут включається так само, як на Huracan і Aventador – правим підрульовими пелюстками.

А головне – всім цим тепер можна насолоджуватися хоч вп’ятьох. Звичайно, замовляти Lamborghini з тримісним заднім диваном – повна маячня, але ось двоє тут будуть відчувати себе відмінно: приплюснута дах не створить проблем всякому, хто був скромним вирости вище 190 сантиметрів, а в інших напрямках і зовсім роздолля. У величезний 616-літровий багажник влізе кілька дорожніх валіз, а це значить, що Urus – ще й відмінний варіант для подорожей. Як вам ідея евротура за знаменитим автодромам і раллійним допам, де можна з кайфом промчати на одній і тій же тачці, і притому не очманіти на перегонах? Ось і мені подобається.

Они это сделали

І так, ви точно не очманіє на перегонах. В самому комфортному режимі Strada підвіска, може, і трохи жорсткувата, і надто настирлива на дрібницях – але якщо говорити відверто, цей Lambo не зажадає від пасажирів нічого, з чим можна було б змиритися: у якому-небудь BMW X5 M трясти буде сильніше. Трансмісія перемикається абсолютно шовково, двигуна не чутно взагалі – ну правда, лапочка, а не суперкроссовер! А як тільки вам набридне зображати паиньку, просто двічі клацніть важелем системи ANIMA – і… Я спеціально залишив розмову про потужності і динаміки наостанок, тому що такі речі найяскравіше відчуваються саме на звичайних дорогах.

Так от, Urus – це скажений, шалений сучий син.

Они это сделали

Они это сделали

Запуск «Уруса» супроводжувався великим турне по містам і країнам. І не даремно: майже у всьому світі квоти на 2018 рік вже розкуплені, майже закінчуються варіанти і на 2019-й. В Росії за цей період повинні потрапити близько 130-140 суперкроссоверов.

Знаєте, як відчуваються ці 650 кінських сил, 850 Ньютон-метрів і 3,6 секунди до сотні в режимі лонч-контролю? Кросовер злегка присідає на задні колеса, стискає шинами асфальт, немов долонями, а коли ви кидаєте гальма – відштовхується від дороги так, що на стартовому майданчику залишаються чотири маленьких кратера. Я не повертався перевіряти, але впевнений, що вони там є – тому що коли 2,2 тонни так різко зриваються з місця, інакше бути не може.

Щось подібне вміє робити Mercedes-AMG GLC 63 S, але в порівнянні з «Урусом» він просто карлик. А от коли тебе з чисто суперкаровськими несамовито починає штовхати і плющити махина довжиною з GLS… Клянуся, в такі моменти починаєш думати про суїцид, тому що вся подальша життя може тільки засмучувати.

Они это сделали

Єдине, чого не вистачає для повного екстазу, – це звуку. Ні, у мотора чудовий тембр – високий, пристрасний, палаючий, а вихлопна система під скидання газу від душі розстрілює переслідувачів. Але все це відбувається тихіше, ніж повинно бути в Lamborghini. Нічого схожого на рев атмосферного V10 і тим більше V12, що сидить прямо в тебе на плечі і прагне заподіяти максимум фізичного болю, тут немає.

Кажуть, справа в посилення вимоги сертифікації: всім, крім дрібносерійних суперкарів, мерзотники-законотворці планомірно затикають пельку. Але Мауріціо Реджіані натякає, що скоро Urus отримає опцію у вигляді «спортивної» випускної системи, і тоді він остаточно перетвориться на справжній, стовідсотковий Lamborghini. Як би ви до нього не ставились.

Они это сделали

Цю машину італійці виводять на ринок під девізом «Since WE made it possible» – мовляв, поки ми не зробили кросовер-суперкар, всі вважали, що це неможливо. І, коли незабаром мій критичний підхід залишився лежати на асфальті «Валлелунги» ще в другому абзаці, дозвольте мені повністю з ними погодитися. Хтось продовжить обурюватися, називаючи цей автомобіль збірної VW-солянкою з запахом Lamborghini, але інженери і дизайнери віддалися йому так само, як і будь-якому «справжньому» суперкару. Я бачив їх очі, я знаю, що це правда. Але головне – у них дійсно все вийшло. Решту історія назавжди запам’ятає наздоганяти. m

Lamborghini UrusНравитсяСпорткар, баггі, гран-туризмо, Lamborghini – і все це в одній машині He нравитсяЛадно, його можна було зробити ще трохи эпатажнееВердиктНе факт, що Aston Martin і Ferrari зможуть його переплюнуть3996 см3, V8, 650 л. с., 850 НмМКП80-100 3,6 сек, 305 км/год, 12,3 л/100 км2200 кг

Технічні характеристики

Lamborghini Urus
Тип двигуна Бензиновий, V8 з подвійним турбонаддувом
Робочий об’єм 3996 см3
Макс. потужність, л. с./об/хв 650/6000
Макс. момент, Нм/об/хв 850/2250-4500
Тип приводу Повний
Трансмісія Автоматична, восьмиступінчастою
Передня підвіска Пневматична, на подвійних поперечних важелях
Задня підвіска Пневматична, багатоважільна
Гальма Дискові, вентильовані
Габарити (ДхШхВ), мм 5112 x 2016 x 1638
Колісна база, мм 3003
Споряджена маса, кг 2200
Макс. швидкість, км/год 305
Розгін 0-100 км/ч, з 3,6
Витрата палива (комб.), л/100 км 12,3
Ціна в Росії, руб. від 15 200 000