Концепт Volvo 360c запропонував альтернативу авіаперельотів

Концепт Volvo 360c предложил альтернативу авиаперелётам

Ні розмірів машини, ні потужності силової установки Volvo не повідомляє. Втім, кому можуть бути цікаві габарити і мотор викликаного навмання таксі?

Шведи вирішили виділити свій автономний електрокар Volvo 360c серед безлічі подібних, назвавши його альтернативою літака на маршрутах протяжністю близько 300 км Мовляв, замість того щоб їхати за тридев’ять земель в аеропорт, стояти в чергах, чекати, а потім сидіти в тісноті, краще викликати «першокласну каюту» без водія, яка довезе від дверей до дверей. Безпілотник в дорозі може бути спальнею, мобільним офісом, вітальні і розважальним простором.

Концепт Volvo 360c предложил альтернативу авиаперелётам

Дизайнери, переставши думати про водія і органах управління, все ж зобов’язані пам’ятати про безпеку і пристібати пасажирів. Предмети теж фіксуються, але спокуса поставити на стіл «непристегнутую» чашку або пляшку часом пересилює здоровий глузд.

Зрозуміло, окремим рядком прописано безпека. В основному мова про те, що Volvo 360c попереджає інших учасників руху про свої наміри звуковими та візуальними ефектами (медитативне відео). Вольвовці підкреслюють, що подібні комунікації повинні стати універсальним глобальним стандартом для всіх виробників автономних машин, і закликають цей стандарт якнайшвидше впровадити.

Концепт Volvo 360c предложил альтернативу авиаперелётам

Нове слово в захист пасажирів — «ковдра безпеки» (safety blanket), яке ніби утримує лежачого людини так само надійно, як триточковий ремінь. На жаль, відеоролик теж не розповідає, як це ковдру працює.

Судячи з усього, навіть президент Volvo Хокан Самуельссон всерйоз повірив, що його безпілотники можуть конкурувати з авіаперевізниками. Тим самим нібито відкриваються нові цікаві бізнес-моделі і зростаючі ринки в багатомільярдної галузі. В якості прикладу наводяться США, де переліт з Нью-Йорка до Вашингтона або з Лос-Анджелеса в Сан-Дієго займає більше часу, ніж поїздка на автомобілі.

«Коли брати Райт у 1903 році піднялися в небо, у них не було ні найменшого уявлення про те, як будуть виглядати сучасні повітряні подорожі. Ми теж не знаємо, що чекає автономні машини в майбутньому, і розглядаємо концепт 360c як привід для обговорення, щоб дізнатися більше», — пояснив віце-президент Мартен Левенстам. Проект дійсно дивний і суперечливий, так що висловлюємося в коментарях.