Віртуальний гіперкар Holden Time Attack розроблений як справжній

Виртуальный гиперкар Holden Time Attack разработан как настоящий

Електричний гоночний автомобіль створений у віртуальному світі. Але інструменти, підхід і деталізація були практично ідентичні застосовуваним при проектуванні цієї моделі.

Пройшов рік з тих пір, як компанія Holden припинила складання машин на території Австралії. Зараз Холдены імпортуються на Зелений континент з інших підприємств GM. Співробітники ж дизайнерського та технічного центру марки без діла не сидять. Дослідне крило фірми збережено. Серед іншого, воно виконує замовлення материнського концерну GM, допомагає створювати нові моделі і концепти. Нинішній футуристичний електрокар Holden Time Attack Concept — це нагадування про можливості компанії в інженерному плані.

Виртуальный гиперкар Holden Time Attack разработан как настоящий

Головна робота по створенню притискної сили покладено на днище. У ньому влаштовано чотири канали Вентурі, повітря в яких додатково розганяється чотирма 50-киловаттными вентиляторами. Тиск під машиною падає настільки низько, що результуюча притискна сила від нього може в 90 разів перевершувати опір потоку, порахували конструктори.

Концепт Holden Time Attack спроектований на честь 50-річчя першої перемоги Холдена на трасі Mount Panorama в Батерсте. Рекорд круга на ній належить Макларена 650S GT3: в 2016 році новозеландський пілот Шейн ван Гисберген показав у гонці час 2:01.567. Симуляція заїзду Холдена дає 1:29.30. Причому апарат спеціально спроектований під лише один швидкий коло, в гонках на витривалість йому робити нічого (навіть якщо припустити, що він побудований наживо).

Виртуальный гиперкар Holden Time Attack разработан как настоящий

В основі машини лежить монокок з вуглепластикового композиту з ядром з целюлозних стільникових комірок. Зовнішні панелі: комбінація вуглеволокна, кевлара і полікарбонату з графеновым покриттям.

За задумом авторів гіперкара, тут чотири електродвигуна по 250 кВт (разом рівно один мегават або 1360 «конячок»), що призводять кожен своє колесо. Сумарний момент на валах електродвигунів дорівнює 3240 Н•м. Щоб електромотори не перегрівалися, передбачена система охолодження з низьким опором радіаторів потоку. Вона не просто рідинна, але зі зміною фаз (рідина/пар), що дозволяє забирати у моторів набагато більше тепла.

Виртуальный гиперкар Holden Time Attack разработан как настоящий

Підвіски: на подвійних поперечних важелях з штовхаючими штангами. Всі важелі — з вуглепластика, аеродинамічно оптимізовані, плюс титанові компоненти. Гідравлічні актуатори для налаштування кліренсу і придушення кренів. Гальма: вуглепластикові диски та колодки з електричним підігрівом в боксах для швидкого виходу в робочий діапазон.

На відміну від більшості електрокарів, володіють чотирма електродвигунами в корпусі, що працюють на приводні вали, тут кожен мотор пов’язаний з колесом через триступеневу планетарну автоматичну коробку передач. Тому на старті сумарний крутний момент на колесах досягає 9620 Н•м. Розрахунковий час розгону з місця до сотні становить 1,25 с, проектна максималка — 480 км/ч.

Виртуальный гиперкар Holden Time Attack разработан как настоящий

Рівень опрацювання деталей глибокий. Спереду навіть придумані повертаються обтічники коліс з кевлара і еластану, які забезпечують низький опір повітрю в усьому діапазоні кутів повороту і ходу підвіски.

Електроніка в цьому Холдена повинна контролювати та векторизацію тяги, і роботу активної підвіски, і темп обертання кожного з чотирьох вентиляторів під днищем (щоб змінювати положення точки прикладання тиску). Результат, за запевненням австралійців: поперечне прискорення до 6,5 g і гальмування з уповільненням до 6 g. Цьому сприяють і сліки розмірністю 310/700 R18.

Виртуальный гиперкар Holden Time Attack разработан как настоящий

На цьому ескізі не показано, але ззаду ще може висуватися антикрило, воно відіграє роль повітряного гальма.

Виртуальный гиперкар Holden Time Attack разработан как настоящий

Кокпіт скромний на вигляд, але задуманий шолом з доповненою реальністю і 3D-графікою перед очима. Після цього матричні, лазерні фари і ліхтарі з програмованим висновком графіки — не здивують.

Джерело енергії теж задуманий нетривіальний. Це графенову батарея не дуже великої ємності (90 мегаджоулей використовуваної енергії або 25 кВт•год), але з вихідною піковою потужністю в мегават. Її можна підключити до спеціальної мегаватної 800-вольтової зарядці і наповнити на 100% всього за 90 секунд!

Виртуальный гиперкар Holden Time Attack разработан как настоящий

Директор по дизайну Холдена Річард Ферлаццо (ліворуч) поставив завдання спроектувати футуристичний гіперкар, а провідний дизайнер Еван Кингбери взяв справу в свої руки. У роботі також взяли участь інженери, а фінальний дизайн був перевірений на макеті, надрукованому в 3D.

Вважаєте, комп’ютерний концепт зовсім вже відірваний від життя? Ну як подивитися. Електромотори з індивідуальними багатоступінчатими трансмісіями і віддачею в мегават і вище? Будь Ласка — Rimac C_Two. Графен в конструкції кузова? Ось вам BAC Mono. Графен в акумуляторах? Є й такі дослідження. Ультраскоростная зарядка батарей? Подивіться на останні розробки Тошибы і просто здивуєтеся. Вуглепластикові колісні диски? Повним-повно прикладів. Вуглепластикові гальмівні колодки? Давно перевірені в Королівських перегонах. Загалом, нехай на комп’ютері, але австралійцям вдалося зібрати воєдино різні передові технології, над якими працюють у всьому світі. І, мабуть, концерн оцінює їхню працю високо: нещодавно штат відділення Holden Advanced Vehicle Development був збільшений на 150 інженерів.