Компанії Volkswagen і Siemens зроблять перехрестя безпечніше

Компании Volkswagen и Siemens сделают перекрёстки безопаснее

Досвід пройде на одній з вулиць у рідному для Фольксвагена Вольфсбурзі, на якій десять світлофорів обладнують передавачами локальної мережі і різними сенсорами.

Давня ідея цифрового зв’язку машин з об’єктами інфраструктури та іншими учасниками руху (технологія Car2X) отримала нове втілення в спільному дослідному проекті компаній Volkswagen і Siemens. Вони використовували локальну бездротову мережу стандарту WLANp (ITS-G5), щоб реалізувати відразу кілька функцій, що підвищують безпеку проїзду перехресть, а також комфорт та зручність у русі.

Компании Volkswagen и Siemens сделают перекрёстки безопаснее

Сенсори для контролю сліпих зон не завжди можуть зреагувати правильно, зате радар (або камера) на світлофорі вчасно помітить, наприклад, велосипедиста і попередить про нього водія.

На парі перехресть у Вольфсбурзі німці випробують стаціонарні радари для підвищення безпеки руху. Вони зможуть виявляти велосипедистів або пішоходів, знаходяться в небезпечній близькості від машин, і передавати застережливий сигнал на панель приладів. Сучасний автомобіль нерідко обладнаний відразу декількома радарами та відеокамерами. Але «погляд з боку» виручить, коли огляд з машини чимось перекритий або просто бортова електроніка не встигає відреагувати вчасно.

Компании Volkswagen и Siemens сделают перекрёстки безопаснее

Маленький відступ. Ви замислювалися, як давно група Volkswagen проводила перші досліди з автономним рухом? Подивіться на цей знімок.

Над подібними системами взаємних попереджень про зближення, що зв’язують між собою не тільки автомобілі, але і мотоцикли, велосипедистів і пішоходів, працюють багато компаній (можна згадати проекти фірм Bosch, GM, Volvo, BMW і Toyota). У всіх — схожий задум, а відрізняються технічні деталі реалізації.

Компании Volkswagen и Siemens сделают перекрёстки безопаснее

Зв’язок з інфраструктурою, зокрема, з комп’ютерами, керуючими перемиканням світлофорів, виявиться особливо важлива, коли одержать поширення безпілотники п’ятого рівня, тобто з повною автономністю, не потребують водія як такого. Поки такі машини є «глобальним експериментом».

Друга задача досвіду: перевірити у справі систему передачі в машину графіка перемикання світлофорів. Це дозволило б водіям вчасно починати гальмувати, якщо скоро має загорітися червоний. Чи можна підбирати швидкість так, щоб потрапити на зелений сигнал на декількох світлофорах поспіль (принцип «зеленої хвилі» в СРСР був перевірений ще років сорок тому, правда, без електроніки і зв’язку з машинами). Подібне спілкування світлофорів і автомобілів в тій чи іншій інтерпретації вже апробовано такими виробниками, як Audi, GM і BMW. Відмінності знову ж полягають у наборі функцій і деяких технічних питаннях. Партнери Volkswagen і Siemens прагнуть до того, щоб подібні комплекси були уніфіковані і поширені по всій Європі. Про необхідність єдиної інфраструктури для так званого «мережевого водіння» (networked driving) заявляли і чиновники Євросоюзу.