Фірма Tesla пояснила високий результат Моделі 3 в тестах NHTSA

Фирма Tesla объяснила высокий результат Модели 3 в тестах NHTSA

Ще минулого місяця стало відомо про п’ятизірковому рейтингу Тесли 3 в кожній з категорій перевірки NHTSA. Це фронтальний удар з повним перекриттям, два види бічних ударів і ще тест на ризик перекидання. (Причому в тестах враховуються «показання» водія, переднього і заднього пасажирів.)

У вересні Національне управління з дорожньої безпеки США (NHTSA) провела серію краш-тестів Тесли Model 3. А на цьому тижні після підсумовування всіх даних компанія заявила, що Model 3 — автомобіль не тільки п’ятизірковий, але і найбезпечніший серед усіх легковиків, випробуваних управлінням: тут і у пасажирів, і у водія мінімальний ризик отримати пошкодження.

Фирма Tesla объяснила высокий результат Модели 3 в тестах NHTSA

За результатами всіх тестів ймовірність бути травмованим під час аварії в Теслі 3 становить менше 6%. На другому і третьому місцях у цьому графіку топ-50 безпечних машин в тестах NHTSA з 2011 року — теж Тесли: Model S і Model X, у яких показник близько 6,5%.

Компанія Tesla розповіла, що безпечним автомобілем «трійку» робить не тільки міцний силовий каркас салону, але і сама архітектура з низьким розташуванням тягової батареї в межах бази. Це знижує центр ваги, а також момент інерції навколо вертикальної осі. Такі властивості сприяють підвищенню керованості, полегшення дій системи стабілізації і зниження ризику перевороту. Загалом, активна безпека вдало поєднується з пасивною. При цьому в машині за замовчуванням є всі системи допомоги водієві, рекомендовані NHTSA.

Фирма Tesla объяснила высокий результат Модели 3 в тестах NHTSA

Тиск в передніх подушок безпеки «трійки» підлаштовується під параметри конкретного удару, а їх форма розрахована на хороший захист не тільки при фронтальному зіткненні, але і під кутом. Що стосується самого важкого випробування — удару об стовп, то NHTSA проводить такий бічний тест, а у Теслі ще й оптимізували силовий каркас під «стовп фронтальний».

Електрокари за рахунок розміщення основних компонентів під днищем потенційно здатні відпрацьовувати фронтальні удари краще звичайних машин — ДВС спереду немає, значить, ширші можливості для організації програмованої деформації рівно з тими характеристиками, якими ви хочете (Тесла використовувала поєднання м’яких елементів з високоміцними поперечними балками для гасіння удару, зокрема, з мартенситної сталі).

Фронтальний удар NHTSA проводить на швидкості 56,3 км/год, а рухома візок врізається в стоїть автомобіль під кутом зі швидкістю 62 км/ч. На нерухомий жорсткий 25-сантиметровий (в діаметрі) стовп машину накочують боком зі швидкістю 32 км/год, також під кутом.

Складніше справа йде з бічними ударами. Батарея зі своєю підтримуючої структурою тут і заважає, і допомагає одночасно. З одного боку, вона знижує ступінь деформації кузова, з іншого — заважає поглинати енергію удару. Так що Теслі довелося розробити власну запатентовану конструкцію порогів і середніх стійок, які здатні ефективно гасити удар на короткій відстані.

Фирма Tesla объяснила высокий результат Модели 3 в тестах NHTSA

«На Моделі 3 — найнижче проникнення стовпа в салон серед всіх випробуваних NHTSA машин», — повідомляє виробник. Серед іншого це збільшує запас вільного простору для нормального розгортання бічних подушок. (Зліва — Model 3, праворуч — один з бензинових суперників, якого ми не назвемо).

До розшифровки підсумків краш-тесту достигло і інша знаменна повідомлення: компанія Tesla обійшла в світових продажах таку відому марку, як Jaguar. За перші дев’ять місяців року Tesla реалізувала понад 154 000 машин, тоді як Jaguar — 136 000, передає видання InsideEVs. Причому як раз «трійка» — основний драйвер зростання. Так, у третьому кварталі вже тільки одна Model 3 випереджала весь Jaguar з продажу (55 840 проти 41 940). Нещодавнє оновлення на «трійці» (а також інших Теслах) софта лише додасть ентузіазму покупцям.