Новий електрокар марки Ford отримав ліхтарі в стилі Мустанга

Новый электрокар марки Ford получил фонари в стиле Мустанга

За попередніми даними, батарейний новачок отримає електрифіковану варіацію глобальної платформи C2 від нового Фокуса, однак зовні буде викликати асоціацію з Мустангом.

У кінці серпня тестовий прототип нового електричного кросовера марки Ford нас збентежила. Ми побачили сильно спотворену Кугу (у США вона зветься Escape), а нам обіцяли Mustang-крос. Ми припустили, що кузов у прототипу не остаточний. Тепер прийшло підтвердження: компанія опублікувала перший офіційний тізер батарейного паркетника (під заголовком). Ззаду він і справді нагадує Mustang.

Новый электрокар марки Ford получил фонари в стиле Мустанга

Головне, чим примітний тестовий прототип, — виступаючий знизу акумулятор, що займає чи не весь простір під підлогою. Стирчить вихлопна труба — спроба ввести глядачів в оману.

У релізі розробники підтвердили мета — забезпечити пробіг кросовера на зарядці не менш ніж в 300 миль (483 км). Одночасно Даррен Палмер, директор з розвитку продуктів в команді Team Edison, створеної спеціально для проектування електрокарів марок Ford і Lincoln, розповів цікаві подробиці проекту. За словами Палмера, для прискорення процесу проектування команда використовує прототипи «низької точності», зібрані з чого завгодно, аж до картону. Це дозволяє сфокусуватися на ключових компонентах.

Новый электрокар марки Ford получил фонари в стиле Мустанга

У Team Edison мають намір створювати «антропоцентричний» дизайн, а також не просто виводити на ринок електрокари, але продумувати всю «екосистему» для них.

До 2022 року компанія Ford має намір вивести у світ 40 електрифікованих моделей, серед них 16 чисто електричних. Безіменний поки паркетник повинен стати першопрохідцем нової хвилі (взагалі-то, електрокари для Форда не в дивину). Він вийде на ринок в 2020 році. Батарейні моделі, за словами представників фірми, будуть створюватися без оглядки на минуле. Членам команди Team Edison дозволено мріяти і пропонувати будь-які божевільні ідеї. Однією з них може здатися позиціонування паркетника як крос-версії Мустанга (назви нової моделі ще немає). Але Палмер впевнений, це посил вірний. Зараз саме час для такої новації. І Mustang відчуває себе відмінно і сприймається публікою як одна з ікон серед спорткарів, і кросовери на піку популярності.

Новый электрокар марки Ford получил фонари в стиле Мустанга

«Ми натхнені тим, що компанія вирішила інвестувати в напрямку електрифікації моделей $11 млрд», — заявив Даррен Палмер.

Можна згадати у зв’язку з цим Mustang другого покоління, що з’явився в 1973 році, якраз до нафтового кризи, спаду економіки, зростання цін на бензин і падіння попиту на поні-кари. На ринок машина вийшла з «четвіркою» 2.3 і агрегатом V6 2.8 (мотор V8 4.9 був доданий в асортимент тільки в 1975-му). За ці скромні двигуни Mustang II критикувався і критикується шанувальниками легенди, але машина-то продавалася просто чудово, сотнями тисяч. Вона просто відмінно відповідала «історичного моменту».