Ліфтбек Aston Martin Rapide E розкрив ключові параметри

Лифтбек Aston Martin Rapide E раскрыл ключевые параметры

Аеродинамічно оптимізовані колісні диски оснащені шинами Pirelli P-Zero з низьким опором коченню і шумопоглинаючою піною.

Прототип першого електрокара марки Aston Martin Rapide E (нині ім’я затверджено в такому написанні, з окремою Е) — був побудований ще в 2015 році. Але то був сирий проект. Тепер британці опублікували перші офіційні характеристики серійної моделі, а також кілька тізерів. Давній замах майже на тисячу «коней» обернувся більш скромними величинами: 610 к. с. і 950 Н•м. Втім, все одно це помітно вище віддачі «зарядженої» версії AMR (588 л. с., 630 Н•м), за допомогою якої простий Rapide з ДВС попрощався з покупцями в червні.

Лифтбек Aston Martin Rapide E раскрыл ключевые параметры

Проект реалізовано в співпраці з компаніями Williams Advanced Engineering (WAE), Integral Powertrain Technologies, Xtrac. Особливе місце займає Hyperbat Limited. Це тільки що оформлене СП WAE і Unipart Manufacturing Group зі спеціалізацією на тягових акумулятор (на фото). Причому фірма Aston Martin стала першим клієнтом цього СП.

Автомобіль обладнаний двома електромоторами на задній осі, які передають свою тягу колесам через диференціал підвищеного тертя. У порівнянні зі звичайним Рапідом тут також переглянуті налаштування підвіски. Проектна максимальна швидкість електрокара дорівнює 249 км/год, розгін з місця до 60 миль/год (97 км/год займає у нього менше чотирьох секунд (у AMR, для порівняння, — 4,4 с). Також відомий розгін зі швидкості 50 миль/год до 70 (80-113 км/год) — 1,5 с. Батарея використана досить скромною ємності для машини таких розмірів — усього на 65 кВт•год. Однак цього лифтбеку повинно вистачити на 322 км пробігу за жорстким циклом WLTP.

Лифтбек Aston Martin Rapide E раскрыл ключевые параметры

Тягова батарея Рапіда розділена на блоки, які зайняли місця мотора V12, «автомата» і бензобака. Передбачено два варіанти зарядки: 400-вольтний 50-кіловатний порт і 800-вольта, що дозволяє заправляти машину від «колонки» з віддачею понад 100 кВт. У першому випадку один годину у розетки збільшить запас енергії на 298 км, у другому — півгодини вистачить на 250.

За запевненням авторів моделі, батарея не втрачає своєї потужності у всьому робочому діапазоні рівня заряду і навіть сів у вигляді забезпечує електромотор належним рівнем струму. Як повідомляє компанія, це означає, що Rapide E може в бойовому темпі пройти повне коло Нюрбургринга без уповільнення до кінця траси. Модель буде випускатися на новому заводі Астона у Сейнт-Атане, там же, де і кросовер Varekai, і майбутні електрокари бренду Lagonda. Намічено побудувати 155 пятидверок Rapide E. Дебют відбудеться на початку 2019-го, а перші поставки клієнтам стартують в четвертому кварталі.