Група Renault побудує найбільший в Європі накопичувач енергії

Группа Renault построит крупнейший в Европе накопитель энергии

Хетчбек Renault Zoe залишається найбільш затребуваним електрокаром в Європі. На фото показано 500 машин для каршеринга ZITY, запущеного в Мадриді спільними зусиллями Renault і фірми Ferrovial в кінці 2017 року.

Сьогодні Groupe Renault оголосила про початок робіт над стаціонарною системою зберігання енергії (Advanced Battery Storage), яка буде використовувати батареї електромобілів. Найбільшим у Європі цей накопичувач стане завдяки своїй потужності в 70 мегават і ємності в 60 МВт•год. Система потрібна для підтримання балансу між споживанням і виробництвом електроенергії (попитом і пропозицією). Вона дозволить гарантувати стабільність промислової частоти струму (50 Гц) і збільшити частку відновлюваних джерел (вітряки, сонячні батареї, гідростанції) в загальному обсязі.

Группа Renault построит крупнейший в Европе накопитель энергии

Батареї, зібрані в контейнерах, можуть бути як колишніми, так і абсолютно новими, які будуть заміняти клієнтам старі під час післяпродажного обслуговування.

Перші об’єкти системи будуть побудовані у Франції та Німеччині на початку 2019-го на трьох ділянках. Це заводи Renault в Дуе і Клеоне, а також колишня вугільна електростанція на землі Північний Рейн-Вестфалія. Ємність 60 МВт•год (еквівалент щоденного споживання 5000 домогосподарств) буде досягнута до 2020 року, коли в сховищах зберуться 2000 від батарей електрокарів. Очевидно, Renault прагне не відставати від колег з Ніссана, які просувають все більше енергетичних ініціатив.