Гібридний паркетник BMW X5 наростив кількість циліндрів

Гибридный паркетник BMW X5 нарастил число цилиндров

Оформлення гібридного кросовера X5 практично не відрізняється від звичайного дизайну, не рахуючи шильдиків. Але при погляді з лівого борту його можна впізнати вже здалека зарядного лючку на передньому крилі.

Онлайн-прем’єра «ікс-п’ятого» четвертого покоління відбулася в червні. Тоді німці розповіли лише про чотирьох звичайних моторах для новачка: два бензинових і два дизельних. А зараз виробник розсекретив заряджається від мережі гібрид з довгим найменуванням BMW X5 xDrive45e iPerformance. І якщо в минулому поколінні бензоелектричний X5 xDrive40e задовольнявся дволітрової «турбочетверкой», то його спадкоємець отримав гібридну систему, побудовану на базі рядної «турбошестерки» 3.0.

Гибридный паркетник BMW X5 нарастил число цилиндров

Колективні зусилля ДВС і електромотора переправляються далі на колеса через восьмиступінчастий «автомат» Steptronic і повний привід. Зверніть увагу: повнопривідна машина як при русі на одному ДВС, у гібридному, так і в чисто електричному режимі.

Технічні параметри гібрида при зміні покоління покращилися. Бензиновий агрегат розвиває 286 л. с., а електромотор додає свої 82 кВт (112 к. с.). Комбінована віддача системи становить 394 к. с. і 600 Н•м проти 313 л. с. і 450 Н•м у попередника. Не дивно, що час розгону з нуля до сотні скоротилося. У нового гібрида воно дорівнює 5,6 с, тоді як чотирициліндровий попередник справлявся за 6,8 ц. Максималка нової моделі складає 235 км/ч (у X5 xDrive40e було 210).

Гибридный паркетник BMW X5 нарастил число цилиндров

Шильдики системи BMW eDrive з’явилися на задніх стійках і порогах. На центральному тунелі — кнопки перемикання гібридного і чисто електричного руху, а в приборку додано покажчик рівня заряду батареї і запасу чисто електричного ходу.

Тільки на одній електротязі кросовер X5 xDrive45e може рухатися зі швидкістю до 140 км/год (у попередника було 120 км/год). Запас ходу на одній батареї становить 80 км, тоді як попередник міг пройти тільки 30. Витрата палива в комбінованому циклі дорівнює 2,1 л/100 км при викидах вуглекислого газу в 49 г/км У минулого гібрида було 3,4 л/100 км. В цілому вийшов економічний апарат, якщо не забувати про візити до розетки, з функціоналом практично як у звичайного бензинового «ікс-п’ятого». Тут є і пневмопідвіска, і адаптивні амортизатори.

Гибридный паркетник BMW X5 нарастил число цилиндров

Салон ідентичний простої версії. Виробник уточнює: гібриду доступні ті ж системи безпеки і помічники водія, а також комфортні опції, що і звичайному «ікс-п’ятий», а до того ж з’являються сервіси, специфічні для моделі (очевидно, йдеться про пошук зарядних точок, віддаленої перевірці батареї і так далі).

Правда, кілька поступок заради гібридності зробити довелося: тягова літієва батарея під підлогою змусила зменшити обсяг бензобака з 83 л до 69, багажник при п розкладці сидінь скоротився з 645 до 500 л, а зі складеним другим рядом — з 1860 л до 1716. У продажу BMW X5 xDrive45e iPerformance з’явиться в 2019 році. У російському представництві компанії Драйву пояснили, що збираються привезти цю версію до нас приблизно тоді ж, коли вона буде запущена на інших ринках. Точні терміни ще не відомі.