Спорткар Ford Eagle Squadron Mustang GT знайшов власника

Спорткар Ford Eagle Squadron Mustang GT обрёл владельца

Це одинадцятий автомобіль, побудований за програмою підтримки Фордом авіаторів і десятий Mustang (в минулому році тюнінгу піддався F-150).

Традиція будувати унікальні Форди спеціально до авіашоу в Ошкоше тягнеться з 2008 року. Такі автомобілі компанія Ford і Асоціація експериментальної авіації ЕАА продають з аукціону, а кошти йдуть на програму навчання молодих пілотів. Найбільшу суму ($500 000) фордовци виручили за перший же «авіаційний» Mustang — AV8R, потім вдавалося отримувати по $200-400 тисяч, і ось знову помітне досягнення: неповторний фастбек Eagle Squadron Mustang GT дістався новому власнику за $420 000. Всього ж за десять років фордовци заробили для програми понад $3,7 млн.

Спорткар Ford Eagle Squadron Mustang GT обрёл владельца

Спорткар названий на честь трьох ескадрилій королівських ВПС Eagle Squadron, набраних з американських пілотів-добровольців, що воювали в Європі в перший період Другої світової, ще до вступу США у війну.

Спорткар Ford Eagle Squadron Mustang GT обрёл владельца

Після показу на авіашоу Squadron Mustang потрапив на фестиваль Woodward Dream Cruise. Тут 18 серпня drifter Он Гиттин-молодший (на фото), глава фірми RTR, передав ключі від Мустанга новому господареві, якомусь Брайтона Вільямсу.

Коротко ми розповідали про проект. Тепер варто додати ще трохи деталей. П’ятилітрова «вісімка» з приводним компресором від Ford Performance розвиває 710 л. с. і 827 Н•м. Автомобіль оснащений підвіскою RTR Tactical Performance з амортизаторами MagneRide, укороченими пружинами і регульованими стабілізаторами поперечної стійкості від ательє RTR Vehicles, що підготував цей Mustang до шоу в кооперації з Фордом.

Спорткар Ford Eagle Squadron Mustang GT обрёл владельца

Розмальовка машини наслідує винищувачів Spitfire ескадрильї Орел. Компанія RTR додала від себе незвичайну решітку радіатора з діодними багатокутниками, розширювачі колісних арок, нові спліттер, дифузор, бічні крильця на передньому бампері і закрилок Герні на антикрыле з пакету Performance Pack.

Складові ковані колісні диски RTR Aero 7 доповнені шини Nitto NT555 розмірністю 285/30 R20 спереду і 305/30 R20 ззаду. Всередині Мустанга встановлені сидіння Recaro з вишитим логотипом Eagle Squadron, рукоятка перемикання передач з металу, виплавленого від деталей винищувача F-35 Lightning і пам’ятна табличка з алюмінію, взятого від Спитфайера. Споруда цього Мустанга також була приурочена до сторіччя Королівських ВПС Великобританії, утворених у квітні 1918 року. І не випадково Eagle Squadron Mustang, крім демонстрації в Ошкоше і на Woodward Dream Cruise в Детройті, встиг побувати і на Фестивалі швидкості в Гудвуді.