Нові эконормы залишили клієнтів Фольксвагена без машин

Новые эконормы оставили клиентов Фольксвагена без машин

«Нові тести більш трудомісткі і займають в два-три рази більше часу. Навіть мелкосерийные моделі потрібно протестувати кожну окремо… Найближчі місяці будуть складними для нас», — зізнався глава відділу продажів Фольксвагена у Німеччині Томас Зан.

З першого вересня в Європі починають діяти більш жорсткі эконормы WLTP, до введення яких компанія Volkswagen виявилася не готова. За даними агентства Reuters, у Німеччині тільки половина моделей бренду (сім з чотирнадцяти) отримала дозвільну документацію за новим стандартом. У зв’язку з цим видача машин клієнтам буде проводитися з затримкою, досягає шести місяців. Деякі дилери вже називають ситуацію «катастрофічною».

Новые эконормы оставили клиентов Фольксвагена без машин

Фольксвагену довелося створювати «відстійники» для автомобілів. Наприклад, виробник хоче орендувати простір в новому міжнародному аеропорту Берліна, який ще не відкрито, щоб розмістити тисячі нових машин. В сумі їх може набратися 250 000.

Щоб прискорити сертифікацію, випробувальні стенди протягом наступних двох тижнів працюватимуть цілодобово. Тим не менш у вересні і, швидше за все, в жовтні від затримок поставок німцям нікуди не дітися. Перед Різдвом всі точно прийде в норму. Аналітики фірми Evercore прогнозують, що рентабельність бренду в третьому кварталі впаде з 5,5% до двох відсотків. Російських покупців WLTP-проблема торкнутися не повинна, адже левова частка моделей у нас же і виробляється. Від офіційних коментарів Volkswagen відмовився.