Концепт Opel GT X Experimental представить нове обличчя бренду

Концепт Opel GT X Experimental представит новое лицо бренда

Нове оформлення передка називається Vizor із-за схожості з визором, щитком мотоциклетного шолома. Світлодіодні фари і ходові вогні, камери, датчики і значок Опеля накриті прозорими панелями, а решітки радіатора тут просто немає, адже це електрокар.

Загадковий концепт виявився електричним хетчбеком Opel GT X Experimental, який повинен продемонструвати всьому світу, як нові моделі Опеля будуть виглядати в 2025 році. Мова може йти, наприклад, про сімействі Opel Astra шостого покоління, очікуваного після 2020-го, а наступну Корсу (2019 р.) реформа не торкнеться. «Автомобілів марок Vauxhall і Opel не вистачало однієї речі: унікального особи, — пояснює шеф-дизайнер Марк Адамс. — Досі наші пропорції решітки були занадто традиційними, схожими на продукцію інших брендів. Ми хотіли, щоб особа працювала тільки на нас, і тепер воно у нас є». Заодно шоу-кар покликаний відзначити невеликий ювілей: з моменту переходу Опеля під контроль PSA пройшов рівно рік.

Концепт Opel GT X Experimental представит новое лицо бренда

«Через рік роботи під крилом групи PSA і усього через дев’ять місяців після оголошення стратегічного плану PACE! ми відзвітували про піврічний прибутку в 502 млн євро з маржею в 5% і вільним грошовим потоком близько 1,2 млрд, — заявив шеф Опеля Міхаель Лошеллер. — Тепер я дуже пишаюся тим, що ви вперше знайомитеся з дослідженням GT X Experimental. У ньому німецька інженерія, точність і якість супроводжуються інноваційними ідеями».

Автори проекту кажуть, що три головні цінності бренду залишилися незмінними. Їх можна описати прикметниками «німецький», «доступний», «захоплюючий». Однак після входу до складу французької PSA бренду потрібна оригінальна філософія, яка виділить Opel на тлі інших німецьких марок. Команда Адамса придумала термін «нова германскость» (New Germantess). «Традиційно відмінна інженерія, технічні інновації та висока якість — все це важливо для нас. Але сучасна Німеччина — щось більше. Ми космополітичні, вільні і дбаємо про, скажімо так, безтурботності людини. Наш компас у всьому, що ми робимо, це наші клієнти», — підкреслив Адамс. «Нова германскость» в двох словах — це puristisch і charakterstark, pure і bold, «самовпевнена скромність» (в дуже вільному перекладі), чистота помислів і сила характеру.

Концепт Opel GT X Experimental представит новое лицо бренда

До речі, про компас. Opel Compass — ще один новий дизайнерський термін. Дві осі (лінія крилоподібних ходових вогнів і «складка» на капоті) перетинаються в емблемі бренду і відтепер вважаються «базовою формулою будь-якої моделі Опеля». Німці знову проводять аналогію з ретрокаром, але, як не дивно, не з прототипом Opel GT 1965 року, а з купе Opel CD (1969 р.).

Концепт Opel GT X Experimental представит новое лицо бренда

«Гриль» Vizor знайшов своєрідне відображення в салоні. Цифрова панель приладів Pure Panel збере всі індикатори під єдиним склом. Тут показаний логотип британського бренду Vauxhall, до якого концепт GT X має не менше відношення, ніж до Опелю.

У ролику Лошеллер не говорить нічого такого, чого немає в цьому матеріалі. На одному з кадрів видно запас ходу в 475 км, причому шкала заповнена не до кінця. Зауважимо, що електричний хетчбек Opel Ampera-e пробігає без підзарядки 520 км по циклу NEDC.

У бесіді з виданням Autocar Марк Адамс сказав про «звільнення», маючи на увазі марку Buick, яка поширює перелицьовані Опелі в Китаї і США. Відтепер, мовляв, своє унікальне обличчя нікому не віддамо. І дійсно, в новій трійці венів модель Opel Combo зовні сильно відрізняється від Сітроена і Peugeot. Підсумуємо. На зміну «скульптурного артистизму в поєднанні з німецькою точністю» приходить «нова германскость», «чиста і сильна», з компасами і визорами. Офіційно це еволюція, а не революція. Повністю шоу-кар GT X Experimental розкриється восени, але не на Паризькому автосалоні. До прем’єри будуть представлені «огляд ескізів» і скрупульозне опис нового особи.