Концепт Audi PB18 e-tron вразив своєю трансформацією

Концепт Audi PB18 e-tron поразил своей трансформацией

Довжина, ширина і висота електрокара рівні 4,53; 2,0 і 1,15 м. Колісна база становить 2,7 м. Колісні диски на 22 дюйма з асиметричними спицями, які нагадують лопаті турбіни, допомагають охолоджувати углеродокерамические гальмівні диски. Шини: спереду і 275/35 315/30 ззаду.

В Пеббл-Біч дебютував електричний суперкар Audi PB18 e-tron. Це лише концепт, що показує «радикальне бачення високопродуктивного автомобіля завтрашнього дня». І все ж придивитися до нього варто: випробувані тут рішення так чи інакше допоможуть марці в розвитку своєї електричної лінійки і одного разу можуть привести її до серійного спорткару на батареях. Не випадково за інженерну опрацювання шоу-кара відповідало відділення Audi Sport.

Концепт Audi PB18 e-tron поразил своей трансформацией

Вигляд розроблений у новій дизайнерській студії Audi в Малібу. Автори вибрали для концепту силует з подовженою дахом і широкою задньою стійкою. «Нагадує універсали типу шутинг-брейк» — зізнається компанія. До речі, обсяг багажника — чималі для суперкара 470 к. А в ньому є дорожній набір, точно підходить під розміри відсіку.

То спорткупе, то хетчбек, то трьохдверний універсал, в загальному PB18 e-tron, увібрав досвід, отриманий при розробці дрібносерійного спорткара R8 e-tron і прототипу Audi F12, череди електричних концептів начебто хетчбека Aicon або спортивного e-tron Vision Gran Turismo, а особливо — лемановского гібридного спортпрототипа Audi R18. Останній відмічений особливо: саме від нього в назві нового концепту цифра 18 (це зовсім не рік), ну а PB — це Pebble Beach, місце прем’єри.

Концепт Audi PB18 e-tron поразил своей трансформацией

Крісло водія, кермо, педалі і приборка з’єднані в монокок, який цілком може зміщуватися в поперечному напрямку. На треку він стоїть посередині. Але для повсякденного використання на шосе і в місті весь блок зрушується до одного з бортів, а поруч з водієм ставиться крісло пасажира.

Концепт Audi PB18 e-tron поразил своей трансформацией

Зрушувати кокпіт можна не тільки для встановлення другого крісла, але просто для посадки/висадки водія. Зверніть увагу: у рухомого міні-кокпіта — власна маленька дверцята, що відкриваються разом з основною.

У PB18 e-tron цікаві не тільки дизайн або техніка, але сама концепція подвійного застосування моделі. На кільці це безкомпромісний трек-кар, здатний перетворюватися на практичний автомобіль поза траси. Це можливо завдяки управлінню по проводах: кермо і педалі пов’язані з електрокаром тільки проводкою. Так що блок водія вільно рухається по ширині салону.

Цікаво також, що тут немає ніяких систем автономного керування, якими щільно займається компанія. Водій залишається наодинці з усією міццю цього суперкара. Тому неофіційне внутрішнє назва проекту — Level Zero (нульовий рівень автономності).

Концепт Audi PB18 e-tron поразил своей трансформацией

Аеродинаміка фронтальної частини нагадує спортпрототипи. Під капотом (фактично крилом) видно великий повітровід, який спрямовує потік на лобове скло.

У рух тридверку наводять три електромотора: два ззаду (сумарно 350 кВт) та один спереду (150 кВт). Разом 500 кВт (680 к. с.) номінальної віддачі. Блок Torque Control Manager здатний перерозподіляти тягу правого і лівого заднього моторів в повороті, допомагаючи проходити дугу. На короткий час загальну потужність системи можна підвищувати до 570 кВт (775 л. с.). Сумарний крутний момент електромоторів досягає 830 Н•м. Така тяга дозволяє набирати першу сотню з місця швидше, ніж за дві секунди. Тут, звичайно, важливим був і низький вага: близько 1550 кг, що зовсім небагато для електромобіля з такими розмірами, потужністю і батареєю ємністю 95 кВт•год.

Концепт Audi PB18 e-tron поразил своей трансформацией

У розпорядженні водія не тільки цифрова панель приладів. Одна ідея пов’язана якраз з отвором в носі. Зі свого місця пілот бачить частину дороги через це вікно під капотом. А в полі зору перебуває прозорий OLED-екран, на який може виводитися, наприклад, ідеальна траєкторія.

Концепт Audi PB18 e-tron поразил своей трансформацией

Висувний задній спойлер — ще одна родзинка концепту Audi PB18 e-tron, як і дифузор, що переміщається по висоті. Обидва аеродинамічних елемента можна рухати за бажанням водія, регулюючи баланс між опором і притискною силою.

Секрет низької маси в тому, що акумулятор тут твердотільний. Це перспективний підвид літієвого, поки ще не впроваджений в автопромі масово. Хоча над такими батареями зараз працюють у багатьох автомобільних компаніях і суміжниках. Він легше звичайної літій-іонної батареї дорівнює місткості.

Концепт Audi PB18 e-tron поразил своей трансформацией

Шасі побудовано з оглядкою на кільцеві гоночні машини, прототипи LMP1 зокрема: спереду і ззаду застосовані подвійні поперечні важелі, причому спереду — схема push-rod (з штовхаючими штангами). Фари: матричні діодні з лазерно-люмінофорною дальнім світлом.

До того ж така батарея добре відноситься до швидкісної зарядці. Система швидкої зарядки тут 800-вольтова. Компанія обіцяє повне відновлення заряду за 15 хвилин, після чого суперкар може проїхати 500 км у досить напруженому циклі WLTP. Також передбачена і бездротова заправка батареї через пристрій Audi Wireless Charging. В тому чи іншому вигляді ці елементи знайдуть застосування і не на настільки екзотичної техніки. Нагадаємо, що світова прем’єра першого масового електромобіля марки, кросовера Audi e-tron, відбудеться 17 вересня.