Компанія Tesla покаже в Базелі таємничий автомобіль

Компания Tesla покажет в Базеле таинственный автомобиль

За тизера, супроводжуючому запрошення, важко зробити однозначний висновок про «особистості» новобранця. З великою ймовірністю це якась особлива варіація моделі Roadster.

Тесли нечасто можна побачити на будь-яких автомобільних виставках, а прем’єри нових моделей, компанія Tesla вважає за краще влаштовувати на власних заходах. Тим дивніше анонс якогось «сюрпризу», який американці підготували до виставки колекційних машин Grand Basel, офіційно відкривається шостого вересня (прем’єра Тесли відбудеться п’ятого). Фірма розіслала ряду обраних власників Тесл запрошення… ні, не безпосередньо, на виставку в Швейцарії, а на розіграш VIP-квитків, яких буде всього два.

Компания Tesla покажет в Базеле таинственный автомобиль

У коментарях до тизера Тесли читачі висловлювали різні версії, від пікапа до родстера в обробці SpaceX package. Сама компанія обмежилася словом «сюрприз» і ніяких деталей не видала. (На фото — звичайний прототип моделі Roadster).

Це нетиповий для Тесли піар-хід, крім того, фірма зараз переживає непростий період. Глава фірми Ілон Маск нещодавно заявив, що має намір зробити компанію приватною (зараз вона публічна, її акції вільно торгуються на біржі). Це викликало бурхливу реакцію в ділових колах і серед інвесторів, причому в основному негативну. Ілон відіграв назад, сказавши, що тільки обмірковував таке рішення, але, схоже, публічними бути краще. На цих повідомленнях акції фірми зазнали різкі і неодноразові коливання. А всього кілька днів тому з’явилася інформація про підготовлювані інвестиції в Теслу з боку концерну Volkswagen, як передало видання Electrek.

Компания Tesla покажет в Базеле таинственный автомобиль

Тим часом Tesla опублікувала на своїй сторінці у фейсбуці ескізи нової Model S. Нинішньому хетч належить оновлення в 2019-му, а в 2021-му — зміна покоління. Ніхто не поручиться, що перспективна «еска» буде виглядати так. Це лише начерки, як і пікап.

У той же час джерела в Теслі розповіли про рекордне зростання виробництва. Орієнтуючись на останні тижні, американці склали прогноз на третій квартал: випуск 70 000 машин. Це відчутно вище рівня другого кварталу (53 339). З останнього числа 30 000 відноситься до седану Model 3, що здається непоганим досягненням. Однак у самій компанії раніше ставили перед собою куди більш високу мету — випускати не менше 50 000 примірників Model 3 за один квартал, інакше фірма не встигає за попитом. Паралельно Tesla розповіла, що модернізує свою мережу поставок з тим, щоб скоротити час купівлі (від входу в шоу-рум до виїзду з нього на новій повністю оформленої машині) до п’яти хвилин.