Хетчбек Alfa Romeo MiTo зникне з продажу в 2019 році

Хэтчбек Alfa Romeo MiTo исчезнет из продажи в 2019 году

Найменша Alfa Romeo з’явилася в 2008-м. Наступний рік став для неї кращим: європейці купили 62 122 хетчбека. Далі продажі падали і в 2017-му склали 11 367 штук. (На фото — лімітована 200 примірниками версія Veloce S 2018 року.)

Навесні стало відомо, що дні хетчбека Alfa Romeo MiTo полічені, а вивільнені потужності на заводі Mirafiori знадобляться для запуску інших моделей. Малюкові не знайшлося місця в планах компанії. Днями ж європейський директор Альфи Роберта Зерби в інтерв’ю журналу Autocar уточнила: крихітка MiTo буде видалений з офіційних каталогів на початку 2019 року. За інформацією Autoevolution, виробництво MiTo в Турині фактично було зупинено ще в нинішньому липні. Дилери розпродають складські запаси.

Хэтчбек Alfa Romeo MiTo исчезнет из продажи в 2019 году

В історії MiTo було півтора десятка версій з бензиновими моторами 0.9 і 1.4, дизелями 1.3 і 1.6. Найскромніша задовольнялася 78 «конячками», а найпотужніша (Quadrifoglio Verde/Veloce) — 170. Невеликі технічні апдейти і фейсліфт модель пережила в 2010, 2014 і 2016 роках.

Цікаво, що відставка хетчбека B-класу, заснованого на платформі GM Fiat Small (Fiat Grande Punto, Opel Corsa D), лише підтверджує тенденцію до відмови виробників від трехдверных моделей. Хетчбеки Volkswagen Polo і Seat Ibiza останнього покоління випущені тільки як пятидверки; марка Range Rover нещодавно попрощалася c трьохдверної версії кросовера Evoque; фірма SEAT кілька днів тому оголосила про відмову від трехдверных кузовів у моделей Mii та Leon. Аналогічно світ вже недорахувався трехдверных виконань хетчбеків Kia Ceed і Ford Focus. Те ж саме чекає готуються до виходу хетч Audi A3 і Peugeot 208: в нових поколіннях вони будуть тільки пятидверными.

Хэтчбек Alfa Romeo MiTo исчезнет из продажи в 2019 году

Концепт MiTo GTA 2009 року (на фото) з 240-сильним турбомотором 1.75 італійці збиралися було пустити в серію, але передумали. Ще у вигляді досвіду була побудована пара хетч MiTo на водневих паливних елементах.

Про непопулярною в наші дні трехдверности MiTo говорила і Зерби, коли обґрунтовувала відмова від моделі. Вона висловила надію, що колишні клієнти цього компактного автомобіля звернуть увагу на інші Альфи і, зокрема, на створюваний нині молодший кросовер, який повинен зайняти становище на одну сходинку нижче Stelvio. Ну а прямої заміни хетчбеку, чиє ім’я утворене від злиття слів Milano і Torino, не планується. У Мілана (батьківщина Альфи Ромео) і Турина (колиска Фіата і місце розташування нинішньої штаб-квартири Alfa Romeo) тепер інші пріоритети.