Фірма Volkswagen оцінить створення лінійки I. D. R

Фирма Volkswagen оценит создание линейки I.D. R

У концепт I. D. Crozz вже було запряжено 306 «конячок». Підняти віддачу ще відсотків на десять, занизити і перенастроювати підвіску, трохи скинути маси — і ось вже готовий «бюджетний» суперник для кросів Audi e-tron і Jaguar I-Pace.

Порівняно потужні електромотори, низький центр ваги, повний привід — у прийдешніх електрокарів сімейства I. D. вже є всі задатки, щоб перетворитися в «гарячі» моделі на батареях. І ця думка витає не тільки в пресі. В інтерв’ю журналу Autocar голова відділення Volkswagen R Йост Капито визнав роботу в цьому напрямку: «У нас є ідея, заснована на тому, що відбувається в автоспорті і в серійному виробництві, але ми ще не визначили дату її реалізації».

Фирма Volkswagen оценит создание линейки I.D. R

Хетчбек, відомий поки як просто I. D., — другий кандидат на перетворення в «ерку», на пару з побратимом Crozz, адже в звичайному виконанні вони дозріють раніше інших I. D.-карів, в 2020-м.

«Якщо ми зробимо електричний автомобіль R, то це буде правильний R, інакше немає сенсу», — додав Йост. Відповідно, ще не можна точно сказати, в який саме моделі першою з’явиться R-версія. Він пояснив, що, створюючи I. D. R, треба знайти оптимальний компроміс між продуктивністю і живучістю батареї. Однак технології тут розвиваються швидко (кожен місяць щось відбувається). І в якийсь момент ми зрозуміємо — ось те, що нам потрібно».

Фирма Volkswagen оценит создание линейки I.D. R

Електричний спортпрототип Volkswagen I. D. R Pikes Peak, що володіє спорідненістю з I. D.-моделями, недавно поставив абсолютний рекорд Пайкс-Пік і рекорд траси в Гудвуді, правда, вже для електрокарів.

Капито не наважився категорично заявити про появу в гамі R-моделей чистих «електричок». Але ми можемо розраховувати на позитивне рішення. Адже навіть у Шкоди подібні автомобілі будуть впроваджені в асортимент. Нещодавно член ради директорів компанії Ален Фави прямо сказав про підготовку батарейних «запальничок» з шильдиком eRS, природно, на тій же самій платформі MEB, на якій базуються і Фольксвагени I. D. Ну а в стані бензинових «эрок» найближчим часом очікуються новобранці T-Roc R, Tiguan R і Arteon R.