Фірма Ford зробила роботу на заводах менш травмонебезпечної

Фирма Ford сделала работу на заводах менее травмоопасной

Перший варіант екзоскелету EksoVest проходив випробування в США і Європі протягом минулого року. За результатами тестування в конвеєрних умовах приймалася критика від працівників заводу. Розробники врахували всі у фінальній версії.

Коли чуєш слово «екзоскелет», часто на розум приходять біомеханічні пристрою з голлівудських блокбастерів ― досить примітивні і громіздкі з «Чужих» або більш сучасні з «Граней майбутнього» і особливо з картини «Елізіум — рай не на Землі». А між тим перший реальний, а не кінематографічний екзоскелет був розроблений ще в 1960 роках компанією General Electric і Збройними силами США. Сьогодні такі пристрої часто використовуються для людей з обмеженими можливостями або з травмами. А тепер екзоскелети з’явилися і на автомобільному виробництві концерну Ford. Робота в новому напрямку велася спільно з американською компанією Ekso Bionics.

Фирма Ford сделала работу на заводах менее травмоопасной

За словами фахівців концерну Ford, вони першими впровадили екзоскелети на заводах. Хоча подібними технологіями давно займаються і інші автовиробники. Наприклад, Honda (пристрій Walking Assist Device), Hyundai і Toyota (Welwalk WW-1000).

Фирма Ford сделала работу на заводах менее травмоопасной

Виробник біомеханічних девайсів Ekso Bionics був заснований у 2005 році і до 2011-го називався Berkeley ExoWorks. Найбільш відома розробка ― екзоскелет HULC (Human Універсальний Load Carrier). Солдат в такому костюмі міг тривалий час нести вантаж вагою до 90 кг.

За словами фордовцев, працівники заводів в Північній і Південній Америці, Європі й Азіатсько-Тихоокеанському регіоні піднімають і опускають різні предмети до 4600 разів за зміну, що не може не позначатися на втому рук, плечей і спини. Тому на п’ятнадцяти складальних підприємствах Форда в семи країнах світу люди на конвеєрі отримають пристрою EksoVest, що полегшує маніпуляції руками і зменшує ризик травмування. Екзоскелет підходить для працівників зростанням від 158 до 193 см і допомагає в підйомі і стягнення предметів масою від 2,3 до 6,8 кг на кожну руку. І механізм тільки здається важким ― конструкція виконана з титанового сплаву і вуглепластика. Чекаємо відповіді Автовазу.