Електрокар Audi e-tron похвалився силовою установкою

Электрокар Audi e-tron похвастал силовой установкой

«Чотири кільця» вже розповіли про батарею ємністю 95 кВт•год, що забезпечує запас ходу більше 400 км по циклу WLTP, видатної аеродинаміці з коефіцієнтом 0,28 і показали інтер’єр з п’ятьма дисплеями. З розмірів поки відома тільки колісна база — 2928 мм.

Світова прем’єра кросовера Audi e-tron повинна відбутися в США 17 вересня. Сьогодні прийшов час розкрити характеристики силової установки. Два електромотори видають 265 кВт (360 к. с., 561 Н•м), дозволяючи набрати 100 км/год менш ніж за шість секунд і впертися в обмежувач на позначці 200 км/год, причому кілька разів поспіль без втрати потужності. Але це ще не все. Якщо при перекладі селектора з положення D у S вичавити акселератор, можна на вісім секунд отримати 300 кВт (408 к. с., 664 Н•м). Щоб на ці подвиги вистачило енергії, Audi e-tron оснащений унікальною системою рекуперації.

Электрокар Audi e-tron похвастал силовой установкой

Тестувати систему рекуперації енергії прототипи вирушили на Пайкс-Пік, де на ділянці довжиною 31 км довели, що при різниці висот близько 1900 м кожен пройдений кілометр забезпечує заряд для подолання такого ж кілометра. Ну майже.

Для прототипів Audi e-tron заїзд на Пайкс-Пік має символічне значення, адже тут Вальтер Рерль на купе Audi Sport quattro S1 у 1987 році виграв «гонки до хмар».

Компанія Audi вперше об’єднала три режиму рекуперації: ручний (з використанням підрульових перемикачів), автоматичний (гальмування двигуном при русі накатом) і електрогідравлічний (з активацією гальм). Таким чином, керувати електрокаром можна однією педаллю. Машина, використовуючи дані з камер, сенсорів і навігатора, сама підкаже, коли ногу з акселератора краще прибрати. Виробник обіцяє непомітні для водія плавні переходи між режимами і дуже швидку (150 мілісекунд) реакцію при необхідності екстреного гальмування. Результат — Audi e-tron може повертати в батарею понад 70% витраченої енергії. Для серійного електромобіля це неперевершене досягнення.