Австрійці зазнали робота для зарядки електрокарів

Австрийцы испытали робота для зарядки электрокаров

Система використовує роз’єм стандарту CCS. Саму машину для сумісності з автоматикою допрацьовувати не треба: всі завдання по позиціонуванню доручено виключно роботу.

Бездротова підзарядка електромобіля на ходу чи на стоянці може бути дуже зручною, але все ж це зайві втрати при передачі енергії. А адже хочеться якось спростити процес. Екзотичним рішенням завдання є зарядка по проводах, але підключається до машини роботом-маніпулятором. Над такою працювали Теслі і Фольксвагені. А тепер представив свою версію Технологічний університет Граца за підтримки фірми BMW, передає видання Electrek.

Австрийцы испытали робота для зарядки электрокаров

Крім BMW, в проекті взяли участь компанії Magna Steyr Engineering Graz, KEBA (місто Лінц) і Австрійська асоціація автомобільних технологій (ÖVK, Відень).

Глава проекту Бернхард Вальцель з університету Граца заявив: «Вперше нам вдалося запустити на базі робота зарядну станцію, яка автономно заряджала кілька автомобілів один за іншим, без потреби в транспортних засобах, спеціально призначених для такої зарядки. Завдяки інноваційній технології робот розпізнає своїми камерами зарядний гніздо і може сам підбирати різні параметри процесу. Система працює, навіть якщо машина припаркована не дуже рівно». У перспективі такі установки знадобляться не стільки для ледачих водіїв, скільки для електрокарів, які вирушають на підзарядку в безпілотному режимі (поки господар на роботі або спить).