Седан Mercedes-Benz A-класу поставив рекорд обтічності

Седан Mercedes-Benz A-класса поставил рекорд обтекаемости

Видатний результат вдалося отримати, поєднуючи безліч циклів комп’ютерного моделювання з продуваннями прототипів в аеродинамічній трубі.

Чотирьохдверна модель Mercedes-Benz A-Class Sedan в принципі великим секретом вже не є — у квітні компанія представила її в довгобазній версії L для Китаю. Стандартна варіація седана буде розкрита, швидше за все, протягом літа. Поки ж німці видали цікаву інформацію: «ашка-седан» — на даний момент самий обтічний серійний автомобіль у світі. Коефіцієнт опору повітрю у нього дорівнює 0,22, що в поєднанні з помірною лобової площею 2,19 м2 призводить до найнижчими витратами потужності, що витрачається «на повітря».

Седан Mercedes-Benz A-класса поставил рекорд обтекаемости

Крім форми кузова в цілому свою роль зіграли продумані ущільнення (у тому числі навколо фар), щитки, що організують оптимальний рух повітря навколо коліс, майже повністю перекритий аеродинамічними панелями підлогу. Залежно від версії та ринку тут також є моторизовані жалюзі решітки радіатора.

Загальний опір потоку в А-седана хоч на краплю, але краще, ніж у четирехдверка CLA 180 BlueEfficiency Edition 2013 року (сам CLA скоро змінить покоління). Там був коефіцієнт 0,22 при трохи більшій лобової площі в 2,21 м2. Але в звичайній версії параметр обтічності CLA дорівнював 0,23. Згадаймо: у далекому 1989 році з’явилося феноменальне купе Opel Calibra з коефіцієнтом опору 0,26 (той рекорд для серійних машин тримався десять років). Уявіть масштаб роботи в індустрії в цілому, проведеної, щоб скинути ці нещасні 0,04. У концерну Daimler не так давно з’явився новий E-клас з коефіцієнтом опору 0,23. І ось ще крихітний крок вперед. Нагадаємо, чим менше число, тим краще обтічність і тим складніше прибирати все нові і нові соті або тисячні частки.

Седан Mercedes-Benz A-класса поставил рекорд обтекаемости

З серійних моделей останніх років треба згадати легковика Audi A6, Toyota Prius і Tesla Model S з коефіцієнтом опору 0,24, а також Tesla Model 3 і Audi A4 з параметром 0,23. А серед дрібносерійних навряд чи хтось найближчим часом наздожене гібрид Volkswagen XL1 (0,189), який був випущений тиражем 250 штук.

Седан A-Class L з колісною базою в 2789 мм буде випускатися на підприємстві Beijing Benz поблизу Пекіна. А ось його побратим зі стандартною базою (2729 мм) встане на конвеєри заводів у Агуаскальєнтес (Мексика) і Раштатте (Німеччина). На ринок цей автомобіль потрапить до кінця нинішнього року. Що стосується технічної начинки, то тут можна орієнтуватися на п’ятидверний А-клас останнього покоління. Для європейського ринку це означає бензинові мотори 1.3 2.0, плюс 1.5 дизель, передній і повний привід.