Підретушований седан Kia Optima зберіг приємні ціни

Подретушированный седан Kia Optima сохранил приятные цены

Стартова ціна на Оптиму 2.0 з «механікою» (три відсотка продажів) впала на 10 тисяч рублів, до 1,22 млн ― але за колір «металік» тепер покладена 15-тисячна доплата. Максимальне подорожчання інших версій ― 30 тисяч рублів.

Рестайлінгові седани Kia Optima досягли російського ринку. У ці дні клієнтам вже передаються автомобілі з підретушувати передній і задній світлотехнікою, оновленим дизайном решітки радіатора, бамперів і колісних дисків та іншими незначними змінами. Я прокотився на такий Оптимі, щоб переконатися, що ніяких змін у технічному плані для нас не приготували, ― і в порівнянні з редакційною седаном Toyota Camry корейський автомобіль, зібраний в Калінінграді, залишився більш гучним і тряским на невеликих нерівностях.

Подретушированный седан Kia Optima сохранил приятные цены

Лише досвідчене око побачить новий кермо з більш багатою обробкою глянцем і хромом, а також світлі обідки приладів і кнопки пуску.

А ось новий «підрізаний» знизу кермо топових версій з пелюстками перемикання передач і хромованими клавішами виявився досить зручним. Довгоочікуваний прогрес стався з камерами кругового огляду: їх дозвіл збільшили з 0,3 до 1,0 мегапікселя ― і на екран стало приємно дивитися. Хоча аналогічні системи багатьох німецьких конкурентів дають більш чітку картинку, а камери Kia раніше не захищені від бруду. Скористатися новою функцією трансляції зображення з задньої камери на дисплей на будь-якій швидкості вийде тільки в чистий сезон.

Подретушированный седан Kia Optima сохранил приятные цены

Якість зображення камер кругового огляду зросла, однак нових систем допомоги водієві на зразок активного круїз-контролю не з’явилося.

Втрата биксенонового світла з підсвічуванням поворотів статичними лампи в фарах засмутила: працювала ця комбінація здорово. Єдиною альтернативою галогенкам стали світлодіодні фари з поворотними адаптивними модулями ― але без омивачів. Це означає, що їх світловий потік не перевищує 2000 люменів: вище цієї величини система очищення була б обов’язковою. Протитуманні фари були світлодіодними на більшості версій і раніше, проте зараз вони стали трисекційними.

Подретушированный седан Kia Optima сохранил приятные цены

У топових версій GT (247 к. с. з дволітрового турбомотора) і GT Line (2.4 GDI, 188 к. с.) ― інше оформлення решітки радіатора і переднього бампера. Наживо базова версія з хромованими ґратами виглядає чи не найбагатшим.

Список інших новин скромний. Став багатшим декор щитка приладів і кнопки запуску двигуна. У версії GT Line і GT з’явилася червона прострочка обробки салону ― небудь комбінація червоної і чорної шкіри (виглядає трохи незграбно). Не було раніше і фонової підсвітки інтер’єру з можливістю вибору одного з шести кольорів. Невелика зміна комплектацій примітно тим, що система безключового доступу «спустилася вниз по лінійці, і з’явився новий варіант Premium, об’єднує базовий дволітровий мотор (150 л. с.) з 18-дюймовими колесами і оформленням передка а-ля топовий GT Line (1,62 млн рублів).

Подретушированный седан Kia Optima сохранил приятные цены

Традиційні козирі Kia ― п’ятирічна гарантія і 15-тисячний міжсервісний інтервал.

Покупці Оптіми дивно молоді для сегмента: більшості від 27 до 33 років. Kia зачаровує їх спортивними нотками в дизайні і хорошим співвідношенням ціни та оснащення. Тобто корейський седан не стільки відвойовує аудиторію у лідера, Camry, а залучає нових клієнтів. Навіть частка продажу юридичним особам, за даними Kia, невелика ― 22% проти 36 у Тойоти і половинної частки у седанів Ford Mondeo і Volkswagen Passat. Скромність оновлення дозволила утримати ціни на раціональному рівні, тому інтерес до Оптимі в найближчий рік навряд чи впаде.