Компанія BMW впровадила томографію автомобілів

Компания BMW внедрила томографию автомобилей

Автомобільний томограф встановлений на дослідному виробництві інноваційного центру BMW в Мюнхені.

Баварці продовжують освоювати не цілком звичайні методи контролю і вивчення легковиків як серійних, так і тестових прототипів. Пару років тому вони впровадили повністю роботизований оптичний вимірювальний комплекс, а тепер у BMW пішли ще далі — створили першу у галузі роботизовану рентгенівську установку, здатну просвітити машину в будь-якому бажаному ракурсі і виявити найтонші особливості в з’єднаннях різних деталей. Раніше для подібного аналізу була потрібна розбирання досвідчених зразків, деколи з розрізанням частин.

Компания BMW внедрила томографию автомобилей

Установка створена в кооперації з дослідницьким центром рентгенівських технологій Фраунгофера (EZRT). Її розробка зайняла два роки.

Щось подібне в минулому році з’явилося у Даймлера, але там рентгенівська система менш гнучка і призначена для зйомки краш-тестів. У BMW ж створили рухому установку з чотирьох роботів-маніпуляторів. Вони працюють парами (випромінювач і приймач) і спільно роблять кілька тисяч віртуальних розрізів в різних площинах. Далі кадри складаються в тривимірну модель і використовуються для аналізу зварних, різьбових і клейових з’єднань, результатів забарвлення і тому подібних завдань.

Компания BMW внедрила томографию автомобилей

На дисплеях при бажанні можна збільшити знімки, розглядаючи чергуються шари матеріалів мікронної товщини.

Німці пояснюють, що часом навіть фарбування машини з нагріванням при сушінні може вплинути на ряд з’єднань усередині. Томографія дозволяє відстежити ці зміни, не руйнуючи автомобіль. Оперативність і гнучкість системи повинна прискорити впровадження нових матеріалів та технологічних процесів. Адже результат будь-якої зміни в зварюванню, склеюванню, або в параметрах деталей — відразу видно на екрані. Втім, не зовсім відразу: фахівці ще повинні виловити потрібну їм інформацію з тисяч кадрів. Зараз баварці працюють над системою штучного інтелекту, яка аналізувала дані з томографа автоматично.