Хетч Aston Martin Cygnet поріднився зі спорткаром V8 Vantage S

Хэтч Aston Martin Cygnet породнился со спорткаром V8 Vantage S

У моделі V8 Cygnet ― двоважільна підвіска, пасивні амортизатори і блокування диференціала. Ковані колеса взуті в шини розмірністю 235/40 R19 спереду і 275/35 R19 ззаду. Гальма ― моноблоки з шістьма та чотирма поршнями (діаметр дисків ― 380 і 330 мм).

Харизматичному Джеймсу Бонду та автомобілі підбирали відповідні. Найчастіше екранний герой їздив за кермом Астон Мартинов ― DB5, DBS, V8 Vantage (див. врізку «Історія»), Vantage Volante, V12 Vanquish, DB10. Потужні, швидкі, дорогі автомобілі. А на чому їздив син знаменитого персонажа Яна Флемінга? Відповідь на це дивне запитання англійці дали на Фестивалі швидкості в Гудвуді, куди привезли створений в єдиному екземплярі крихітку Aston Martin V8 Cygnet з потрохами від спорткара V8 Vantage S минулого покоління. Така божевільна ідея відвідала голову одного з власників перелицьованого хетчбека Toyota iQ. Втіленням її в життя займалося відділення ексклюзивних проектів Q by Aston Martin.

Хэтч Aston Martin Cygnet породнился со спорткаром V8 Vantage S

Висота кузова досягає 1500 мм (як у стандартного iQ), а ширина ― 1920 мм (1680 у Тойоти). Развесовка по осях становить 50:50 (у донора ― 49 на 51%). Після доопрацювання шасі 30-літровому паливному баку знайшлося місце тільки в багажнику.

Хэтч Aston Martin Cygnet породнился со спорткаром V8 Vantage S

Замість колишнього салону ― аскетичне внутрішнє оздоблення з неприкритими панелями з вуглеволокна, швидкознімним кермом, гоночними кріслами Recaro і чотирьохточковими ременями, каркасом безпеки і системою пожежогасіння. Приладова панель ― від моделі V8 Vantage S.

Подібна переробка ― не новина в автоіндустрії. Ми вже бачили 600-сильний NIssan Juke R ― автомобіль з кузовом, що нагадує кросовер Juke, і начинкою від купе GT-R. Британська історія повторює цей сюжет. Основа тут ― саме Aston Martin V8 Vantage. Кузов тридверки Cygnet зберіг майже всі зовнішні панелі, але інженери серйозно переробили підлогу і збільшили довжину автомобіля з 2985 до 3708 мм. Треба ж було якось розмістити силовий агрегат, підрамники, підвіску і задньопривідну трансмісію від Вантиджа. Про нього, до речі, нагадає оригінальна колія (1570 мм спереду і 1560 ззаду) і 19-дюймові легкосплавні колеса, які накрили вуглепластиковим розширювачами арок.

Хэтч Aston Martin Cygnet породнился со спорткаром V8 Vantage S

Aston Martin Cygnet з’явився для того, щоб зменшити середнє значення викидів вуглекислого газу по модельному ряду британської компанії. Але нікому хетчбек особливо не потрібен був. Щорічно планували продавати за 4000 машин, але з 2011-го по 2013 рік куплено всього 300 штук (з 150 ― у Великобританії).

Як і у донора, у хетча V8 Cygnet атмосферна «вісімка» 4.7 розташована спереду, а семиступінчастий «робот» Sportshift II (він же Graziano) ззаду. Правда, довелося вкоротити вал, що йде від двигуна до коробки передач, і переробити випускну систему. Віддача двигуна колишня ― 436 к. с. і 490 Н•м. Але споряджена маса у Сигнета складає всього 1375 кг (у вихідного спорткара — 1610 кг). Звідси і виграш в динаміці. Високий хетчбек набирає 97 км/год на чотири десятих секунди швидше ― за 4,2 с. Однак потім погана аеродинаміка бере своє: якщо V8 Vantage S здатний розігнатися до 305 км/год, максимальна швидкість Сигнета ― 274 км/ч. Хоча і цей показник здається зайвим для тридверки з колісною базою 2020 мм.