Новий компактний паркетник Suzuki відродить ім’я Zen

Новый компактный паркетник Suzuki возродит имя Zen

Про шоу-каре інформації не додалося. Довжина машинки — менше чотирьох метрів. В основі лежить платформа Свіфта. Під капот просяться бензинові мотори 1.2, 1.3, 1.5. Альтернативою п’ятиступінчастою «механіці» бачиться «робот» або варіатор.

Концепт Suzuki Future-S, показаний в лютому на Auto Expo у Нью-Делі, повинен був оформитися в серійний субкомпакт в 2019 році, але на жаль, терміни зрушені на 2020-2021 роки. Зате, як повідомляє індійське видання Financial Express, модель поверне до життя ім’я Maruti Suzuki Zen. Так називався хетчбек, який протримався на конвеєрі 13 років. Він же став першим автомобілем, який експортувався з Індії в Європу (як Suzuki Alto). Бестселер знайшов більше 760 000 власників, з них близько 130 тисяч за кордоном.

Новый компактный паркетник Suzuki возродит имя Zen

Більшу частину життя (1993-2006) Zen був пятидверкой з бензиновим мотором об’ємом 993 «кубика» (61 к. с.) і п’ятиступінчастою «механікою». Довжина хетча — 3495-3553 мм, ширина — 1495, висота — 1405, колісна база — 2335 мм. На зміну Дзену прийшов кей-кар Maruti Zen Estilo, який у 2009 році перейменувався в Maruti Estilo. (Магнітола і чохли на сидіннях — це «тюнінг» від власника.)

Новый компактный паркетник Suzuki возродит имя Zen

Індійський художник дав майстер-клас з перетворення концепту в серійну машину. Спрощуємо ґрати, бампери і пороги, ставимо звичайні фари, додаємо бічні дзеркала, традиційні дверні ручки, міняємо вигадливі диски на ковпаки і так далі.

Спочатку назва Zen означало «zero engine noise», тобто безшумний двигун. Навряд чи мотор насправді був таким вже тихонею, але з новим економічним субкомпактом цього неважко досягти. Компанія Suzuki активно співпрацює з Тойотою, у тому числі на розробку електрокарів для Індії. Кросовер на батареях як не можна краще відповідає назві концепту Future-S, а дзен у всіх сенсах допоможе на шляху до просвітління.