Нідерланди отримали перші вени Renault Master Z. E.

Нидерланды получили первые вэны Renault Master Z.E.

Розробники вважають таку машину зручною для доставки товарів, умовно кажучи, на останній милі, тобто зі складів в магазини.

Вкотре переконуємося, що електрифікація проникає в самі різні сегменти ринку, в тому числі в комтранс. Саме там електрокари найбільш повно розкривають себе, адже передбачаються щоденна інтенсивна експлуатація з навантаженням і великі річні пробіги, коли економія на паливі відчутна. Раніше ми розповіли про фургонах Volkswagen eCrafter і Mercedes-Benz eSprinter, але упустили новинку на ім’я Renault Master Z. E., представлену в кінці лютого 2018-го. Виправляємося, користуючись нагодою: днями перші два замовлених примірника Майстра Z. E. отримали голландські поштовики — корпорація PostNL.

Нидерланды получили первые вэны Renault Master Z.E.

Фірма PostNL до 2025 року має намір здійснювати безуглеродную доставку пошти та вантажів у 25 містах, для чого обрано батарейний Master. Вже до кінця 2018 року парк Майстрів Z. E. складе 17 машин.

Фургон Master Z. E. оснащений електромотором потужністю 76 к. с., який дозволяє йому розвивати швидкість до 100 км/ч. Якщо водій хоче витягнути з батареї більше пробігу, то може активувати режим Eco: двигун виявиться трохи придушений, постраждає динаміка, а максимальна швидкість буде обмежена 80 км/ч. Ряд додатків дозволяє зі смартфона перевіряти рівень заряду в акумуляторі, шукати найближчі точки зарядки і оплачувати її.

Нидерланды получили первые вэны Renault Master Z.E.

Електромотор Майстра встановлений на передній осі, а тягова батарея — під кабіною. На приборку з’явилися покажчик заряду і вимірювач потужності.

Нидерланды получили первые вэны Renault Master Z.E.

Електрокар Master Z. E. буде випускатися з трьома варіантами бази і двома — дахи, як розвізної вен і як кабіна з платформою, всього в шести версіях.

Ємність тягової літієво-іонної батареї Майстра дорівнює 33 кВт•год. Це спільна розробка Renault і LG Chem. Виробник вказує для вена Master Z. E. пробіг на зарядці в 120 км, причому французи уточнюють: «в реальних умовах». Для порівняння, заявлені компаніями параметри для електричних Крафтера і Спринтера становлять 160 і 150 км відповідно. Настінний зарядник змінного струму WallBox потужністю 7,4 кВт заправляє акумулятор Майстра на 100% за шість годин.