На Гонку в хмарах прикатит гібридний кросовер Acura RDX

На Гонку в облаках прикатит гибридный кроссовер Acura RDX

Acura RDX для гонки Pikes Peak Hill Climb максимально наближена по техніці до серійного донору, хоча в салоні спрощена обробка і встановлений каркас безпеки замість заднього ряду. Кросовер поїде в самому розслабленому класі Exhibition.

Покупці навряд чи асоціюють Акуру з автоспортом, але от з гонкою Pikes Peak Hill Climb японська фірма пов’язана досить щільно. Вже сім років у змаганнях регулярно бере участь гоночна техніка під брендом Acura, а останні чотири роки преміум-відділення Хонди ще і надає свої машини в якості офіційних пейс-карів. В цьому році автомобілями супроводу будуть кросовери MDX і RDX A-Spec. Для останнього це особливо важливо, адже щойно стартували продажі моделі третього покоління. І така рекламна підтримка тільки в плюс. На саму гонку Acura виставить кілька машин. Найбільш цікава ― болід на базі «ер-ді-ікси».

На Гонку в облаках прикатит гибридный кроссовер Acura RDX

Седан TLX A-Spec (в колажі зліва) буде пілотувати один з провідних інженерів Акури Нік Робінсон, неодноразово перемагав в окремих класах Pikes Peak Hill Climb з 2014 року. А TLX GT поведе 55-річний Пітер Каннінгем, у нього багатий досвід участі в різних гоночних серіях з 1985 року.

У кросовера зберігся майже стандартний кузов, але базову підвіску специ з американського науково-дослідного центру Акури замінили гоночної, значно зменшили кліренс, встановили 19-дюймові ковані колеса HRE з сліками Pirelli і чотирьохпоршневі гальма Brembo спереду. Набагато цікавіше інше. Схоже, на гоночному RDX відпрацьовують техніку, яку ми побачимо в майбутньому. На автомобілі використовується доопрацьований турбомотор 2.0 i-VTEC. У донора цей агрегат розвиває 276 к.с. і 380 Н•м, а після форсування ― 355 і 447 відповідно. Віддачу підняли більшим турбокомпресором і стартер-генератором, що працює від 48-вольтової мережі.

На Гонку в облаках прикатит гибридный кроссовер Acura RDX

У червні 2018 року на Гонці в хмарах на суперкарі TA1 NSX виступить інший інженер Акури ― Джеймс Робінсон, молодший брат Ніка. В активі Джеймса ― восьмирічний досвід участі в Pikes Peak. Американець нерідко займав місця в першій трійці в класах Exhibition, Open і Time Attack 1.

Підкоренням Пайкс-Пік займеться побудований на базі серійної машини седан Acura TLX A-Spec з 500-сильним турбодвигуном V6 3.5, гоночної підвіскою і блокуванням диференціала. Також японці виставлять TLX GT ціною близько $450 тисяч ― повнопривідний болід з 600-сильним бітурбомотором V6 3.5 і розвиненим аеродинамічним оперенням, створений для змагань Pirelli World Challenge Series. А в класі Time Attack 1 виступить Acura TA1 NSX. Від донора суперкар відрізняється полегшеною конструкцією, широченним сплітером спереду і великим антикрилом ззаду, а також більш продуктивними турбонагнітачами, інший випускною системою і поліпшеною підвіскою.