Купе Lamborghini Miura SVR дозволило помріяти про майбутнє

Купе Lamborghini Miura SVR позволило помечтать о будущем

Навіть сама по собі модель Lamborghini Miura (1966-1973) вже досить рідкісна: було випущено всього 763 машини кисті легендарного Марчелло Гандіні. Про SVR і говорити нічого — він всього один.

Відділення Lamborghini Polo Storico відновило один з найрідкісніших автомобілів марки з дуже цікавою і заплутаною історією: унікальне «японське» купе Miura SVR. Відреставрована машина була показана публіці на спеціальному заході, що пройшов на гоночному кільці Накаяма. Ця дивовижна робота може служити непрямим натяком на швидкий вихід іншого незвичайного автомобіля. Але про нього ми скажемо в самому кінці.

Купе Lamborghini Miura SVR позволило помечтать о будущем

Цікавий вибір розташування антикрила і неприкрите вікно замість бампера, дозволяє розглянути частину начинки.

Спочатку трохи передісторії. У 1970-му тест-пілот компанії Боб Уоллас за підтримки інженерів створив унікальний зразок Miura Jota — дорожнього монстра, натхненного гоночними машинами категорії FIA J. Йота (Хота, якщо більш точно) красувалася перекроенными кузовом і підвіскою, а також форсованим до 445 сил двигуном V12 3.9. Пізніше той зразок був втрачений (аварія, пожежа знищили авто повністю), але він дав старт ланцюга подій, яка приведе нас зараз з вами в Японію.

Купе Lamborghini Miura SVR позволило помечтать о будущем

З самого початку машина була задумана як інструмент для треку, хоча допускалася на дороги.

Слідами Бодай компанія побудувала шість, як висловилися б зараз, «гарячих» Миур SVJ (оригінальних, бо пізніше на прохання клієнтів ще кілька вже випущених Миур були конвертовані в SVJ). А потім був створений єдиний екземпляр ще більш екстремальної версії — Miura SVR. Це була еволюція SVJ. Своє життя купе початок як цілком прозаїчна Miura S і в такому вигляді було виставлено на автошоу в Турині 1968 року. Далі машина вісім разів змінювала власників. У 1974 році її купив німець Хайнц Штрабер, який повернув суперкар в Сант-Агату для переробки в екстремальний варіант. Майстри Lamborghini корпіли над машиною 18 місяців і перетворили S в SVR.

Купе Lamborghini Miura SVR позволило помечтать о будущем

Паоло Габріеллі, глава відділу продажів, післяпродажного обслуговування і директор Polo Storico, розповів, що повне відновлення купе нині зайняло 19 місяців. На місяць довше, ніж зажадала його перша переробка.

У 1976 році автомобіль був проданий якомусь Хіроміцу Іто і потрапив до Японії. Там він став сенсацією і навіть медійним явищем: послужив натхненням для манги Circuit Wolf, а компанія Kyosho, скориставшись живим зразком, випустила масштабну модельку Міури SVR (1:18), що стала легендою у колекціонерів. З тих пір в купе вносилися деякі зміни (нові крісла з чотирьохточковими ременями і знімний каркас безпеки). Але до нашого часу Miura SVR дійшла в поганому стані, а до того ж прибула в Polo Storico розібраної на частини. Тим не менш майстри дбайливо відновили унікальний зразок.

Купе Lamborghini Miura SVR позволило помечтать о будущем

Прототип нового топового Авентадора фотошпигуни не раз бачили і на звичайних дорогах, і на Нюрбургринзі.

Яка зв’язок з нашим часом і прийдешніми обновками модельного ряду? На тестах давно їздить екстремальний Lamborghini Aventador, який, за неофіційними даними, італійці кликнуть Aventador SVJ. У машини будуть набагато більш розвинені аеродинамічні компоненти, переналаштоване шасі і форсований приблизно до 800 сил мотор. Відродження автентичної Міури SVR може виявитися підказкою: фірма проявляє активний інтерес до свого минулого, в якому черпає натхнення для цього. Прем’єра Авентадора SVJ повинна відбутися в цьому році, а там, дивись, італійці подумають і про повернення до букв SVR.