Концерн Renault випробує автономні таксі в Нормандії

Концерн Renault испытает автономные такси в Нормандии

Район, охоплений дослідами, буде порівняно невеликий, але беспилотникам тут попадуться найрізноманітніші умови: вулиці і перехрестя, будівлі, дороги різних типів. На шляху зустрінуться звичайні автомобілі та пішоходи.

Ініціатива Rouen Normandy Autonomous Lab об’єднала зусилля групи Renault компанії «нової мобільності» Transdev, страхової групи Matmut, Banque des Territoires, урядів Руана і Нормандії. Вони заявили про створення першого в Європі сервісу безпілотних таксі на вимогу на звичайних відкритих дорогах. (Тут з ними посперечається фірма Vedecom, проводить нині схожий експеримент.)

Концерн Renault испытает автономные такси в Нормандии

Зараз вже йдуть перші тести французького комплексу, а для широкої публіки система повинна бути відкрита у вересні 2018 року.

Концерн Renault испытает автономные такси в Нормандии

Безпеку забезпечують не тільки таксі самі по собі, але і підтримка з боку інфраструктури. Наприклад, обладнані камерами і іншими сенсорами перехрестя, диспетчерський пункт, стежить за обстановкою на маршруті і всередині безпілотників.

У сервісі спочатку будуть задіяні чотири автономних електрокара Renault Zoe. Цю машину далеко не перший раз інженери конвертують у безпілотник, причому як фахівці самої Renault, так і інші фірми, які вибирають цей компакт в якості платформи для дослідів. Також в мережу таксі Руан-Нормандія буде включений один безпілотний шаттл i Cristal, розроблений фірмами Transdev і Lohr.

Концерн Renault испытает автономные такси в Нормандии

Як і в схожих комплексах, замовляти поїздку можна буде через смартфон, відстежуючи рух машин. У самому ж таксі не дадуть занудьгувати численні екрани, готові надати різну інформацію, від наміченого маршруту до прогнозу погоди.

Концерн Renault испытает автономные такси в Нормандии

Проект передбачає стиковку нового сервісу з громадським транспортом Руана, зокрема трамваєм (у них будуть перетинатися ключові зупинки). Особливе значення сервіс придбає для бізнес-парку Technopole du Madrillet у Сент-Етьєн-дю-Рувре.

Усі машини повинні курсувати за трьома маршрутами з загальною довжиною 10 км з сімнадцятьма зупинками. До речі, шатли від Transdev декількох модифікацій у вигляді досвіду вже курсують або перевірялися раніше в Роттердамі, Дарвіні, кількох американських (зокрема, Лос-Анджелесі і Сан-Хосе) та французьких (в Ла-Рошелі, Сиво, Руані і Іссі-ле-Муліно) містах.

Концерн Renault испытает автономные такси в Нормандии

На цьому знімку показаний найбільш свіжий зразок шатла, побудований в промисловій групі Lohr.

Президент конурбації Руан-Нормандія Фредерік Санчес каже, що безпілотники Transdev здійснюють у них по 50 млн поїздок в рік.

Пробна експлуатація системи в Нормандії з звичайними пасажирами на борту триватиме з нинішньої осені до грудня 2019 року. Після цього першого етапу на підставі відгуків місцевих жителів і технічної інформації партнери мають намір скорегувати роботу комплексу і взагалі зайнятися подальшим налагодженням системи перед її розширенням.