Компанія Mitsubishi побудує віртуальну електростанцію

Компания Mitsubishi построит виртуальную электростанцию

Ємність батареї в хетч i-MiEV дорівнює 16 кВт•год, що за сучасними мірками негусто. В гібриді Outlander PHEV вже поставлені 13,8 кВт•год. Проте навіть невелика частка ємності, віддана «віртуальної станції», — підмога місту.

Міністерство економіки Японії оголосив, що надасть групі із семи компаній, у тому числі Mitsubishi Motors, грант для реалізації проекту «демонстратора віртуальної електростанції, що використовує споживчі енергетичні ресурси» (V2G Aggregator Project). Для Mitsubishi це наступний крок до інтеграції електрокарів і енергетичних мереж, після анонсу схожого проекту в Нідерландах. На цей раз дія розвернеться в Японії і буде масштабніше.

Компания Mitsubishi построит виртуальную электростанцию

Віртуальна електростанція — це «хмарна» розподілена система, яка використовує інформаційні технології для об’єднання різних енергоресурсів і функціонує так, як якщо б це була фізична електростанція. Ресурсами можуть бути гібриди і електрокари, сонячні панелі і стаціонарний накопичувачі.

Заряджаються від мережі гібриди або електромобілі здатні надавати мережі частину ємності своїх батарей для роботи в якості буфера, що допомагає згладжувати сплески в споживанні. У цього принципу є дві сторони: технічна і ділова. У першому випадку потрібні двонаправлені зарядні станції, переправляють енергію, і машини, і від них в мережу. У другому розробляється бізнес-модель, яка використовує велику кількість автомобілів для регулювання попиту і пропозиції електроенергії. Японці перевірять і те і інше. Вони підкреслюють, що віртуальні електростанції потрібні для стабілізації мережі в умовах масового впровадження відновлюваних джерел енергії (вітер, сонце).

Компания Mitsubishi построит виртуальную электростанцию

В якості навантаження на віртуальну електростанцію виступлять завод компанії Mitsubishi Motors в місті Окадзакі (на фото) і офіс фірми Shizuoka Gas в місті Сідзуока. У проекті також беруть участь Tokyo Electric Power Company, TEPCO Energy Partner, TEPCO Power Grid, Hitachi Power Systems Service і Hitachi Solutions.

До речі, до 2019 року в портфелі Mitsubishi з’явиться як мінімум один новий електрокар. Це може бути спадкоємець крихти Mitsubishi i-MiEV. Нинішній хетчбек стоїть на конвеєрі з 2009 року. Чи це буде батарейна версія одного з кей-карів сімейства eK (тут запланована допомога Ніссана). Після 2019-го список розшириться. Приміром, возрождаемый Colt може отримати електричну модифікацію. Ідея не нова: у 2005 році у вигляді досвіду був створений Colt EV. І ще ми чекаємо перетворення концепту e-Evolution серійний електричний паркетник.