Запуск кросовера Tesla Model Y відкладений на 2020 рік

Запуск кроссовера Tesla Model Y отложен на 2020 год

Проблеми, які виникли з обсягами виробництва Моделі 3 (на фото), не вирішені до цих пір. У квітні вдалося досягти рівня 2270 машин на тиждень, хоча Tesla обіцяла випускати по 5000 штук. Все це відбувається на тлі чергових рекордних збитків: у першому кварталі втрачено $710 млн.

Очікувалося, що паркетник Model Y встане на конвеєр в листопаді 2019 року. Про це повідомляло агентство Reuters з посиланням на постачальників комплектуючих, терміни підтверджували й інші джерела. Але тепер Ілон Маск заявив: новий електромобіль піде в серію лише в 2020-му, але зате принесе з собою революцію у виробництві». Ніби спрощена електрика полегшить автоматизацію і прискорить процеси. Разом з тим, за словами бізнесмена, складання Моделі Y буде не налагоджена на заводі у Фримонте, а на зовсім іншому майданчику, чиє місцезнаходження тримається в секреті, який розкриється в четвертому кварталі. Тоді ж у проект підуть серйозні інвестиції.

Запуск кроссовера Tesla Model Y отложен на 2020 год

Зліва — поки єдиний офіційний тізер Моделі Y. Праворуч — вона ж в уяві стороннього ілюстратора, який керувався «принципом матрьошки» і зобразив зменшену Model X.

Спочатку планувалося, що Model Y буде ґрунтуватися на «трійці». Потім Маск заговорив про абсолютно новій платформі, однак зараз повернувся до «візку» від Моделі 3 — так, мовляв, можна швидше вивести електрокар на ринок. Не переграє чи Ілон все знову? Скепсис викликає в аналітиків і таємничий завод для «игрека». Ймовірно, це підприємство потрібно буде не будувати, а купувати «в зборі». Зараз у виробників вивільняються виробничі потужності, раніше задіяні для випуску впали в немилість седанів. Є шанси на вигідну операцію. Тим не менш зберігаються підозри, що Маск водить інвесторів за ніс, показуючи «імпульси», а терміни знову «попливуть».