Компанії Tesla і SpaceX зможуть разом розробляти матеріали

Компании Tesla и SpaceX смогут вместе разрабатывать материалы

Компанія SpaceX була заснована в 2002 році, а Tesla — 2003-м. Кожна у своїй галузі відзначилася яскравими розробками.

Автовиробник Tesla і приватна аерокосмічна компанія SpaceX, яка прославилася створенням власних ракет-носіїв різних класів, космічного корабля, доставкою вантажів на МКС і запуском Тесли до Марса, є дітищами однієї людини — Ілона Маска. Але окрім загального засновника і генерального директора вони ніяк не пов’язані. Проте останнім часом дві фірми все частіше і частіше об’єднували зусилля в області передових конструкційних матеріалів. Мабуть, неспроста.

Зверніть увагу на таємничий автомобіль, який з’являється на позначці 0:15. Ще в ролику миготять сонячні батареї і стаціонарні накопичувачі енергії (ще один напрямок діяльності Тесли), електричний магістральний тягач Tesla Semi і новий родстер. А в самому кінці — реакція пасажирів на його прискорення (0-60 миль/год за 1,9 с).

Видання Electrek рапортує, що помічена тенденція цілком може призвести до повновагого кооперації, хоча сам Маск у відповідь на запит журналістів спростував будь-яку формальну зв’язок. А почалося все ще в кінці 2015-го, коли Маск переманив з Apple спеціаліста з легких сплавів Чарльза Куэмана. У двох компаніях Ілона він одночасно зайняв дві однакові посади — шефа по розробці нових матеріалів. Під його керівництвом виявилися дві різні команди інженерів. Важко уявити, що вони працювали без перехресних консультацій.

Компании Tesla и SpaceX смогут вместе разрабатывать материалы

Модель Roadster цікава не тільки динамікою, але і заявленим паспортним запасом ходу на зарядці в 620 миль (майже 998 км).

І правда, пізніше були цікаві кроки. Скажімо, спільними зусиллями двох згаданих фірм був створений софт, допомагає у розробці нових сплавів, і база даних по них. Ще SpaceX передала Теслі різне виробниче обладнання для зварювання великих алюмінієвих панелей, в тому числі для зварювання тертям. Ця співпраця буде поглиблюватися, оскільки і алюмінієві сплави, і вуглепластик, і інконель входять в сферу інтересів обох фірм.

Компании Tesla и SpaceX смогут вместе разрабатывать материалы

Рельєф задніх дверей і лінія роз’єму бампера не збігаються з серійними Теслами. Загадковий автомобіль з нового рекламного відео може бути тим самим електрокаром Model Y, вихід якого затримується. Хоча Y повинен бути кросовером, а цей прототип для паркетника здається занизьким.

Ще одним незвичайним сполучною ланкою між автомобілями (і в якійсь мірі Теслою) та фірмою SpaceX є фірма The Boring Company, заснована знову ж Маском в грудні 2016-го. Нагадаємо, вона має намір створити мережу тунелів, по яких в обхід пробок транспортувалися б автомобілі на спеціальних автоматичних візках.

Компании Tesla и SpaceX смогут вместе разрабатывать материалы

Кілька годин тому Маск написав Инстаграме: «Перший наш тунель під Лос-Анджелесом майже готовий. Попереду — схвалення влади. Протягом кількох місяців ми відкриємо систему для публіки для безкоштовного тестування».

Цю мережу Маск називає Loop («петля»), за аналогією з іншим своїм проектом, ультраскоростным трубопровідним транспортом Hyperloop. І перший двухмільний відрізок «петлі» вже майже протягнуть з Хоторна, з автостоянки SpaceX, в міжнародний аеропорт Лос-Анджелеса (на схемі вгорі він позначений кодом LAX). Крім платформ з легковиками, по тунелю повинні снувати шатли для пішоходів і велосипедистів, причому квиток на них буде коштувати дешевше, ніж на автобус, тільки що заявив Маск.