Компанія Nissan відмовиться від продажу дизелів в Європі

Компания Nissan откажется от продажи дизелей в Европе

Одна з майбутніх жертв — пікап Nissan Navara. Версія для Старого Світу виробляється в Барселоні. Три роки тому вона отримала новий турбодизель 2.3 dCi (на фото) у двох варіантах форсировки: 163 і 190 л. с. Судячи з усього, цьому двигуну доведеться вмирати молодим.

У 2017 році попит на дизельні двигуни в Європі знизився на 7,9% (до 6,77 млн автомобілів). Таким чином, частка машин на важкому паливі скоротилася до 43,8%. Аналітики агентства JATO Dynamics нагадують, що на піку, у 2011-му, у «солярки» в ЄС було 54,9%. Немає сумнівів — продажу будуть падати і далі. Насуваються заборони, посилюються эконормы, не затих «дизельгейт», ростуть побоювання про підвищення податків… В березні Toyota заявила, що до кінця нинішнього року перестане пропонувати дизелі в Європі. Тепер про відмову, але поступове повідомив Nissan в бесіді з виданням Automotive News.

Компания Nissan откажется от продажи дизелей в Европе

Кросовер Nissan Juke для Європи випускається в британському Сандерленді, де з-за падіння попиту на дизелі (у Джука це двигун dCi 110) скоро будуть скорочені сотні робочих місць.

«На даний момент сучасні дизельні двигуни залишаються затребуваними для багатьох клієнтів. Ми не очікуємо раптового припинення попиту в короткостроковій перспективі, — пояснив прес-секретар Ніссана. — Тим не менш електрифікація дозволить нам поступово видаляти дизелі з легковиків по мірі оновлення моделей». Експерти відзначають, що японські виробники спочатку ставилися до дизелів скептично, не володіючи достатньою компетенцією у цій області. Тому слідом за Тойотою і Ніссаном про відмову незабаром можуть заявити Honda і Mazda.