Група BMW відкрила дослідницький центр в Пекіні

Группа BMW открыла исследовательский центр в Пекине

Будівля налічує 17 000 м2 робочих площ. Тут працюватимуть понад 200 інженерів і техніків, таким чином загальна чисельність дослідного штату BMW в Китаї зросте до 1100 осіб з гаком.

Німці офіційно відкрили новий BMW China R&D Center в Пекіні. Основні напрямки діяльності позначені ясно: підключені автомобілі (дистанційні сервіси, спілкування машин, «інтернет речей»), автономне рух і електрокари. У нинішньому році цей центр виведе на дороги Піднебесної 70 тестових легковиків, які в сумі повинні будуть пройти п’ять мільйонів кілометрів.

Группа BMW открыла исследовательский центр в Пекине

«Для нас Китай є рушійною силою інновацій, місцем натхнення, особливо в області електрифікації та цифровізації, — ми вважаємо, що Китай є провідним ринком в цих областях вже сьогодні. Ось чому п’ять років тому ми почали створення дослідної мережі в Пекіні, Шанхаї і Шеньяні», — заявив Клаус Фреліх, член правління BMW AG, директор BMW розробок.

Наявність власної мережі центрів досліджень і розробок в Піднебесній не тільки допомагає створювати технології і сервіси з урахуванням регіональних переваг, але і задіяти до загальної користі місцеві таланти. Дві третини співробітників таких центрів — китайці, уточнила фірма. Чи варто нагадувати, що для BMW Китай є найбільшим ринком.

Группа BMW открыла исследовательский центр в Пекине

В області електричних моделей від баварців ми чекаємо цілий ряд обновок, наприклад, кросовер iX3, хетч і седан i1 і i4.

Про електромобільна бум в Китаї і говорити нічого. До речі, електрифіковані моделі (гібриди з зарядкою від мережі і чисті електрокари) у всієї групи BMW набирають темп швидше, ніж ростуть продажі в цілому. Так, за перші чотири місяці 2018 року група реалізувала 799 520 машин, що на 2,5% більше, ніж за аналогічний період 2017-го. З них «електрички» склали 36 692 штуки, а це на 41,7% вище, ніж роком раніше. У країнах розклад ще цікавіше. Підйом продажів батарейних групи моделей BMW в Британії склав 25,6%, США +73,3%, а в Китаї +646,7%.

Группа BMW открыла исследовательский центр в Пекине

Користуючись нагодою, демонструємо оновлену «сімку» на Нюрбургринзі. При оновленні моделі ряд її моторів повинен злегка наростити потужність. Крім того, чекаємо поліпшень параметрів бензоэлектрической версії. А може, і число батарейних варіантів зросте.

Майже одночасно BMW Group оголосила, що стала першим глобальним автовиробником, який отримав в Китаї ліцензію на дорожні тести безпілотників. (Аналогічні переговори вела компанія Volvo, але з практичної реалізацією задуму німці, схоже, випередять шведів.) Дозвіл отримано від Шанхайської міської комісії з економіки та інформатизації, муніципального бюро громадської безпеки та комісії міського транспорту. У 2016 році BMW вже проводила досвід з автономністю рівня три на шосе в Ченду, а тепер мова йде про машини з автопілотом четвертого рівня. До грудня в Шанхаї працюватимуть сім тестових автономних «сімок». Їх випробування в реальному трафіку допоможуть зібрати петабайты даних, які сприятимуть вдосконаленню алгоритмів машинного навчання та автономного водіння.