Флагман BMW iNext об’єднає в собі всі ключові технології

Флагман BMW iNext объединит в себе все ключевые технологии

Оскільки перед нами силует электрокроссовера (погляньте на «квадратні» арки), можна припустити його назва — BMW iX9. Шеф-дизайнером у баварців нині працює пішов Шкоди Йозеф Кабан, але за вигляд i-машин відповідає інша людина — хорват Домагой Дукеч.

Глава BMW Харальд Крюгер сьогодні на щорічних загальних зборах групи представив ескіз нового флагманського електромобіля, який з 2021 року буде вироблятися на заводі в Дингольфинге. «Проект iNext — це будівельний комплект на майбутнє. Він принесе користь кожному нашому бренду. Вперше ми об’єднуємо в одній машині всі ключові технології і основні стратегічні напрями інновацій для майбутньої мобільності», — заявив керівник, пообіцявши показати Vision Vehicle (концепт «в металі») до кінця 2018-го. Прем’єра може пройти де завгодно, наприклад, на жовтневому шоу в Парижі.

Флагман BMW iNext объединит в себе все ключевые технологии

Дизайном центральної стійки iNext миттєво нагадав концепт BMW i Vision Dynamics (вгорі). Судячи з усього, саме цей прототип буде визначати вигляд прийдешніх електрокарів, а не шоу-кар Vision Next 100 (внизу), хоча німці стверджували протилежне.

Флагман BMW iNext объединит в себе все ключевые технологии

Завод BMW у Дингольфинге, де пропишеться iNext, силами 17 500 співробітників і 800 стажистів випускає приблизно 1500 автомобілів на день. Це представники третьої, четвертої, п’ятої, шостої та сьомої серій. Також тут роблять ключові компоненти для моделей BMW i та кузови для марки Rolls-Royce.

До 2025 року BMW побудує на модульної платформі дюжину електрокарів. Поки в арсеналі баварців є тільки хетчбек i3, до якого через пару років приєднається кросовер iX3, вироблений в Китаї. Оскільки iNext покликаний увібрати усе найкраще, йому серед іншого повинні дістатися батарея ємністю 120 кВт•год, що забезпечує запас ходу в 700 км, перспективні модулі Bosch e-axle і автопілот найвищого рівня.