Фірма Volvo поступово відмовиться від дизелів

Фирма Volvo постепенно откажется от дизелей

Технічно й стилістично новий седан S60 буде повторювати недавно представлений універсал V60, але у того дизелі ще є, навіть два (на 135 і 165 л. с.).

У лютому компанія Volvo заявила, що більше не буде розробляти ніякі нові ДВС, а лише вдосконалювати наявну зараз лінійку. При цьому основний акцент буде зроблений на гібриди та електрокари. А тепер було ще категоричніше оголошення: марка поетапно відмовиться від моторів на солярці. І першою моделлю, у якій не буде ні одного дизеля в моторній гамі, стане седан S60 нового покоління. Його прем’єра повинна відбутися вже в нинішньому місяці.

Фирма Volvo постепенно откажется от дизелей

Виробництво седана S60 почнеться восени цього року на новому заводі Volvo Cars поблизу Чарлстона (Південна Кароліна). Причому він виявиться єдиним місцем випуску для S60, так що звідси машини підуть і на американський, і на інші ринки.

Шестидесятка в кузові седан є черговою моделлю на модульній архітектурі SPA, яка з самого початку була розроблена з прицілом на різні силові установки, від одиночних ДВС і аж до чисто електричної. Спочатку S60 буде запропонований з кількома бензиновими «четвірками» серії Drive-E, а ще з двома різними по віддачі гібридними установками. У 2019 році В цей асортимент будуть додані помірні (тип Mild hybrid) гібридні варіації, теж на основі бензинових агрегатів.

Фирма Volvo постепенно откажется от дизелей

Старша гібридна установка T8 (390 або 407 л. с. комбінованої віддачі) вже поширилася на кілька моделей марки, побудованих на платформі SPA, тобто на сучасні сімейства 60 і 90.

Взагалі, всі нові Volvo, які з’являться у шведського бренду з 2019 року, будуть пропонуватися з бензиновими помірними або заряжаемыми гібридними системами, а також в чисто електричному виконанні. Причому, за останніми уточненими планами, електрокари покликані забезпечити половину глобальних продажів Volvo до 2025 року. Надалі їх частка повинна ще рости, адже навіть бензинові гібриди керівники марки називають «перехідним етапом» на шляху еволюції автомобільних силових установок.

Фирма Volvo постепенно откажется от дизелей

Тут показано агрегати T8 у нового покоління кросовера XC60.

Додамо, що після фольксвагенівського «дизельгейта» стало ясним, наскільки важко і дорого виконувати посилюють эконормы з моторами на важкому паливі (нові агрегати все ускладнюються, а старі в інших містах чиновники взагалі «банять»). Сам концерн Volkswagen від дизелів не відмовився, але акцент у «зелених» моделях змістив на гібридні бензинові установки. А ось у Porsche зараз в програмі немає дизелів, хоча німці все ж пообіцяли додати такий агрегат у гамму нового Кайена. На європейському ринку від дизельних моделей вирішили відмовитися Toyota і Nissan. Концерн FCA взагалі оголосив про повну відмову від дизелів до 2022 році.