Фірма Toyota збільшить випуск паливних елементів в десять разів

Фирма Toyota увеличит выпуск топливных элементов в десять раз

Воднева модель Toyota Mirai зараз продається в Японії, США і дев’яти європейських країнах. Але вже йдуть демонстраційні тести в Австралії, Канаді, Китаї і ОАЕ. Список ринків буде розширюватися.

Справжній бум електрокарів не змусив Тойоту відмовитися від альтернативної гілки розвитку екологічно чистого транспорту — водневих машин. І більше того, сьогодні, 24 травня, компанія заявила, що побудує нові цехи по виробництву паливних елементів (ПЕ) з метою кардинального нарощування їх випуску. Компанія Toyota розраховує, що після 2020 року буде продавати в світі в десять разів більше автомобілів на ТЕ, чим зараз. Це означає 30 000 машин в рік проти приблизно 3000 2017-м. За планом, третина сумарної реалізації буде припадати на домашній ринок.

Фирма Toyota увеличит выпуск топливных элементов в десять раз

Тойотовский блок паливних елементів в Mirai розміщується під передніми кріслами. При вазі 56 кг він генерує 114 кВт.

Фирма Toyota увеличит выпуск топливных элементов в десять раз

Нарощування виробництва ПЕ потрібно не тільки легковикам. Приміром, нещодавно Toyota запустила в продаж водневий автобус Sora.

Лінії з випуску паливних елементів влаштуються в новому восьмиповерховому будинку, яке японці зведуть на території заводу Хонша в Тойота-Сіті. Нині ТЕ роблять на тому ж підприємстві, але в старому корпусі, який не має можливості для розширення. Паралельно на заводі Шимояма в місті Міесі буде побудована нова лінія по випуску газових балонів високого тиску. Обидва ключові компоненти водневої силової установки при масовому виготовленні стануть дешевше, а значить, стануть доступнішими і самі машини на ТЕ.

Фирма Toyota увеличит выпуск топливных элементов в десять раз

Нові виробництва спроектовані як енергозберігаючі, з мінімізацією «вуглецевого сліду». Компанія має намір боротися за навколишнє середовище не тільки за допомогою «зелених» моделей, але і «зелених» підприємств. (Показано майбутнє будинок по випуску ТЕ, що його загальна площа — 70 000 м2.)

Фирма Toyota увеличит выпуск топливных элементов в десять раз

В сучасних водневих моделях використовується газоподібний водень, що знаходиться під тиском 700 бар. Балони Тойоти зроблені з тришарового пластику, посиленого углеволокном і склотканиною.

Нагадаємо, що Toyota є одним з лідерів в області виробництва машин на паливних елементах, поряд з Hyundai і Хондою. Toyota бере діяльну участь в роботі Водневого ради, роздає гранти на науково-дослідні роботи в цьому напрямку, переводить у вигляді досвіду на ТЕ навіть вилкові навантажувачі, а ще входить до складу засновників фірми JHyM, зайнятої розширенням мережі водневих заправок в Японії. Ряд інших автовиробників тільки готується запропонувати ринку щось серійне такого плану. Роботи з ПЕ йдуть в компаніях Nissan, Mercedes-Benz, GM, BMW і концерні Volkswagen.