Фірма Opel все ж збереже шильдики OPC/VXR

Фирма Opel всё же сохранит шильдики OPC/VXR

Нині горді букви OPC доводиться нести дволітрової 280-сильну трьохдверці Astra минулого покоління (з індексом J).

Після переходу Опеля і Воксхолл під крило концерну PSA був оголошений план поступового перекладу німецьких моделей на французькі платформи з такою ж поступовою заміною двигунів. Майже одночасно у Опеля змінився голова, перед яким постало завдання серйозно скоротити витрати (приклад — заморожування програми по флагманському кросоверу). У зв’язку з цим виникло побоювання за майбутнє «заряджених» версій OPC/VXR. На щастя, представник Воксхолл в бесіді з кореспондентами Carbuyer прояснив ситуацію.

Фирма Opel всё же сохранит шильдики OPC/VXR

Нинішньої Астрі K максимум доступні 200 «коней» (і 300 Н•м в режимі overboost) від бензинової «турбочетверки» 1.6.

У більш сучасній Айстри K зразка 2015-го до цих пір немає ні трьохдверного кузова, ні «гарячої» версії. І не факт, що хоча б друга з них з’явиться після рестайлінгу. Не краще йде справа з Инсигнией або Корсой. Якщо не вважати стару Астру J, то під знаком OPC німцям зараз запропонувати практично нема (пакети обладнання OPC Line не в рахунок). Британський бренд-побратим Vauxhall теж не пропонує зараз ніяких VXR-моделей. Для тих, хто хоче чогось хоч трохи «підігрітого», залишаються варіанти GSi.

Фирма Opel всё же сохранит шильдики OPC/VXR

Починаючи з кросовера Grandland X, компанія Opel впритул займеться заряжаемыми від розетки гібридами. Як виявилося, вони ж можуть бути і «зарядженими».

Але шильдик VXR лише «взяв паузу», пояснив представник Воксхолл (очевидно, всі його міркування справедливі і для OPC, оскільки моделі у двох марок загальні). Прийдешні VXR будуть «більш ефективними», але все ж «хардкорными». А це означає, що компанія розглядає можливість інших способів підвищення віддачі — електричну добавку у вигляді класичної гібридною або «підключається» до мережі силової установки. В такому аспекті давній задум побудувати нову Астру OPC з мотором 1.6 знаходить нові грані: додавши електромотор, тут можна отримати потужність, порівнянну з віддачею колишньої дволітрової OPC, якщо не вище. У наступній Корсы, як ми знаємо, буде чисто електричний варіант. Можна легко уявити і бензоэлектрическую Корсу OPC. Правда, у всіх випадках мова йде не про завтрашній день, і «запальничок» доведеться почекати.