Кросовер Kia Soul EV випробував бездротову зарядку

Кроссовер Kia Soul EV испытал беспроводную зарядку

Зараз Soul EV оснащується літій-полімерною батареєю ємністю 30 кВт•год, яка повинна забезпечувати запас ходу в 179 км. Для експрес-зарядки на 80% потрібно 30 хвилин. При підключенні до розетки на 240 вольт потрібно 4-5 годин.

Американський технічний центр Hyundai-Kia (HATCI) і компанія Mojo Mobility у співпраці з міністерством енергетики США завершили трирічний проект зі створення швидкодіючої системи бездротової передачі енергії. На прикладі кросовера Kia Soul EV індуктивна зарядка потужністю 10 кВт працює з ККД до 85%. «Ми в захваті від її ефективності та приступили до розробки системи для звичайних споживачів», — заявив президент HATCI Вільям Фрілс. Термінів впровадження він не назвав.

Кроссовер Kia Soul EV испытал беспроводную зарядку

У випробуваннях були задіяні п’ять Соулов. Вибір припав на цю модель, оскільки інших електрокарів KIA в США поки немає. Незабаром має підтягнутися кросовер Kia Niro EV.

Нахвалюючи нову зарядку, фахівці HATCI кажуть, що передавач енергії на землі і приймач на днище машини необов’язково повинні точно збігатися. Допускається деяке зміщення, яке спрощує повсякденне використання. Звичайно, сама по собі індуктивна зарядка для електрокарів створена нещодавно, вона постійно вдосконалюється, але все одно поки що програє в ефективності контактним аналогам.