Компакт BMW i1 розділить начинку з електричним Mini

Компакт BMW i1 разделит начинку с электрическим Mini

Компактний i1 стане вхідним квитком у світ електрокарів BMW. (На фото — концепт Mini Electric).

Баварці мають намір випустити електромобіль BMW i1. Він буде більше сучасного BMW i3, але трохи менше хетча першої серії нового покоління. Про це повідомило видання Motor.es. Причому «ай-перший» розділить платформу і ключові агрегати з майбутнім електричним Mini. Останній, очевидно, заснований на еволюції «візки» UKL, адаптованої під електричний привід (за інсайдерськими даними, її називають FAAR).

Компакт BMW i1 разделит начинку с электрическим Mini

Батарейний Mini Cooper E (або просто Mini E) вже проходить випробування. У продажу автомобіль з’явиться в наступному році.

Передню вісь i1 буде приводити електромотор потужністю від 150 до 200 сил. Тяговий акумулятор виявиться ніяк не менше, ніж на BMW i3 зараз (33,2 кВт•год). До речі, інсайдери обіцяють апдейт батареї «ай-третього» до 42 кВт•год. Ще відомо, що компанія працює над перспективними модульними акумуляторами, які передбачають цілу лінійку ємностей. Не виключено, що на i1 буде вибір.

Компакт BMW i1 разделит начинку с электрическим Mini

Це фантазія Motor.es на тему i1, малюнок заснований на поточній «одиничці».

Наприкінці минулого року стало відомо, що компанія BMW зареєструвала за собою 18 «електричних» індексів від i1 до i9 (для хетчбеків і седанів) і від iX1 до iX9 (для батарейних кросоверів). Не факт, що всі ці позначення будуть використані (iX3 вже на тестах), але баварці розв’язали собі руки. Правда, днями з’явилися інсайдерські дані: мовляв, майбутнє i8 і i3 поставлено під питання, у цих моделей може не виявитися наступного покоління. Дивно, адже i8 — автомобіль нішевий і для фірми швидше іміджевий. Від нього чекати великих продажів важко. У 2017 році в Європі було реалізовано 988 примірників i8, а в США — 488.

Компакт BMW i1 разделит начинку с электрическим Mini

Нещодавно голова правління BMW Харальд Крюгер підтвердив, що компанія запустить в серію модель за мотивами концепту i Vision Dynamics (на фото). Вона отримає позначення i4, а не i5, як передбачалося. Ще він пообіцяв у серії «технологічний флагман» iNEXT. Обидві машини будуть випускатися в Німеччині.

У «ай-третього» справи йдуть чудово. Минулий рік закінчився для нього з показниками 21 010 штук в Європі і 6276 в США. Розгадка таємниці відмови від прямої заміни i3, ймовірно, полягає в наступному поколінні седана третьої серії. У нього з’явиться чисто електрична версія, запевняє видання Motor.es. Вона-то і може «вимагати» собі нині зайнятий індекс i3. Нинішній малюк i3 у такому разі через кілька років зникне і буде замінений на більш великий хетчбек i1. Що до i8, то тут можна зробити аналогічне припущення: «А не роздумують в BMW над повністю електричним варіантом купе восьмої серії?»