Електрокар Audi e-tron зможе проїхати мінімум 400 км

Электрокар Audi e-tron сможет проехать минимум 400 км

За інсайдерською інформацією, в Німеччині базовий Audi e-tron буде коштувати без малого 70 тисяч євро. Наприклад, за 64 400 євро можна стати власником 272-сильного дизельного кросовера Audi Q7. Перші клієнтські «і-трони» з’являться у дилерів на початку 2019-го.

Ягуар всіх обігнав. Британці першими в європейському преміум-сегменті вивели на ринок электрокроссовер. Jaguar I-Pace вже продається в Німеччині, його вартість сягає майже 78 тисяч євро (за Range Rover Sport просять від 64 тисяч євро). Восени ми чекаємо електрокар в Росії. Хто наступний? Скоро навздогін пуститься п’ятидверний Audi e-tron, про яку німці розповіли подробиці на технічному семінарі в стінах інженерно-дослідного центру Siemens в Берліні. Чи не найважливіша інформація ― кросовер e-tron зможе проїжджати на повній зарядці мінімум 400 км, а в ідеальних умовах і більше 500 км.

Электрокар Audi e-tron сможет проехать минимум 400 км

В Європі зараз налічується близько 65 тисяч зарядних станцій. До 80% з них компанія Audi надасть власникам моделей e-tron спрощений доступ. Потрібно буде зареєструватися на порталі myAudi і оформити індивідуальний тарифний план. Плата стягуватиметься автоматично, як тільки термінал розпізнає електрокар.

Такий запас ходу забезпечує літій-іонна батарея ємністю 95 кВт•год, що складається з 36 блоків, в яких покладені по 12 клітинок. Все це плюс просунута система охолодження рідинна і з пластинчастим теплообмінником) важить 700 кг і займає панель підлоги і частина простору під заднім сидінням. Наповнювати акумулятори енергією можна буде від звичайної побутової мережі 230 В, від 400-вольтової трифазної мережі (8,5 годин до повної зарядки) і від 150-киловаттного терміналу з постійним струмом. А ще у моделі e-tron буде вбудований генератор потужністю 11 кВт або опціонально 22 кВт), що заряджає батарею в русі.

Электрокар Audi e-tron сможет проехать минимум 400 км

Кожен з 36 модулів, в якому по 12 клітинок LG Chem і Samsung, володіє ємністю 60 А•ч. Кліматична установка підтримує температуру акумуляторів на рівні 25-35 °C.

На відміну від концепт-кара, серійний Audi e-tron, який базується на платформі C-BEV (вона ж J1 для электромоделей Porsche), отримає не три електромотора, а два. Та й потужність очікується не така висока: за інформацією видання Autocar, сумарно пара двигунів буде розвивати 240 кВт, тобто 326 сил. Готовий до виробництва електричний кросовер Audi e-tron дебютує в кінці серпня 2018-го на Брюссельському автосалоні. Продажі стартують до кінця нинішнього року. А всього до 2025 року компанія з Інгольштадта збирається випустити ще два електрокара.