Купе Aston Martin Valkyrie AMR Pro розкрило не всі свої таємниці

Купе Aston Martin Valkyrie AMR Pro раскрыло не все свои тайны

Не варто вважати версію AMR Pro всього-навсього «Валькирией зі збільшеним антикрилом». Фактично тут новий кузов. Чого тільки варті крила, відокремлені від кабіни повітряними каналами.

Год
істо трековую модифікацію гіперкара Aston Martin Valkyrie британці анонсували в минулому році, правда, ніхто не чекав прем’єри так скоро. Але екстремальний гібрид Valkyrie AMR Pro представлений вже на цьогорічному Женевському автошоу. Віддача бензоэлектрической силової установки на базі атмосферного агрегату V12 6.5 точно не названа. Компанія лише пише «більш 1115 л. с.» і «тут більше, ніж у дорожньої версії». Отже, в порівнянні з попередником різниця хоч і є, але невелика.

Купе Aston Martin Valkyrie AMR Pro раскрыло не все свои тайны

Притискна сила на високій швидкості перевершує одну тонну, тобто вона більше, ніж власна маса автомобіля. Не дивно, що він здатний розвивати бічне прискорення більше ніж в 3G (на рівні Формули-1). Звичайно, тут є активні аеродинамічні компоненти.

Зате купе AMR Pro вкладається в одну тонну спорядженої маси (для «просто» Валькірії були заявлені 1030 кг). Тут з’явилися полікарбонатне скло (у тому числі лобове, з вбудованим обігрівом), важелі підвіски з вуглеволокна, полегшені гоночні сидіння і нова вихлопна система, а мультимедійний комплекс і «піч» видалені. Максималка трекової Валькірії становить 362 км/год, хоча даний параметр не був особливо важливий у даній модифікації.

Купе Aston Martin Valkyrie AMR Pro раскрыло не все свои тайны

Як і раніше заявлялося, всього буде побудовано 25 примірників Валькірії AMR Pro. Всі вони вже продані. Поставки клієнтам почнуться в 2020-м.

Технічний директор Red Bull Racing Едріан Ньюї, який допомагав створювати Валькирию, заявив: «У дорожній автомобілі Aston Martin Valkyrie широко застосовані знання, які я здобув під час моєї кар’єри у Формулі-1, але версія AMR Pro дозволила мені працювати за межами обмежень легальної дорожньої машини або навіть практичності! Ми розповіли про деякі секрети новинки, але далеко не про всіх. Я залишу публіці будувати здогади про часи кола. Досить сказати, що вони вражають». Додамо, що в Женеві одночасно були показані на публіці і гоночний болід Aston Martin Red Bull Racing F1 сезону 2018, а ще купе Vantage і Vantage GTE , DB11 Volante і Coupe, плюс концепт суббренду Lagonda, про який ми розповімо окремо.