Компанія JHyM пообіцяла зробити водневий бізнес рентабельним

Компания JHyM пообещала сделать водородный бизнес рентабельным

Партнери проекту мають намір будувати нові заправки, використовуючи як власні інвестиції, так і субсидії від японського уряду.

В
грудні минулого року одинадцять японських фірм (у тому числі три автомобільні — Toyota Motor, Nissan Motor, Honda Motor) анонсували створення компанії для прискорення розгортання в Японії мережі водневих заправних станцій. Тепер вона створена і названа Japan H2 Mobility (JHyM). Президентом призначений представник Тойоти Хідекі Sugawara, а штаб-квартира розташована в Токіо.

Компания JHyM пообещала сделать водородный бизнес рентабельным

Фірма Toyota реалізувала в 2017 році 1,52 млн електрифікованих легковиків, на три роки раніше мети (намічалося продавати за півтора мільйона в рік до 2020-го). Це 36 гібридних моделей (включаючи Лексуси), а також водородомобиль Mirai. За рік він знайшов 2700 покупців (800 в Японії, 1800 в Північній Америці і 100 в Європі). З початку випуску продано 5300 Mirai.

Засновники JHyM не тільки підтвердили план будівництва «першої черги» станцій (80 нових об’єктів до 2021 року), але і уточнили завдання компанії: зведення нових заправок і обслуговування вже існуючих, зниження вартості будівництва, стандартизація обладнання і необхідні поправки в законодавство, що зусилля по підвищенню рентабельності цього бізнесу, реклама і просування водневих технологій. До речі, подібні об’єднання автовиробників, паливних і енергетичних фірм, що розробляють заправні станції і виробляють водень, що діють в Європі і окремо у Німеччині.