Хетчбек Toyota Corolla відрізнився від Ауріса силовою установкою

Хэтчбек Toyota Corolla отличился от Ауриса силовой установкой

Довжина моделі дорівнює 4370 мм, а колісна база — 2640, все як у Ауріса. В ширину п’ятидверка налічує 1791, а у висоту — 1438 мм.

П’ятидверка Toyota Auris завжди була тісно пов’язана з Короллой (седаном). Машина минулого покоління в США продавалася як раз під другим іменем (точніше, як Toyota Corolla iM, а перед тим як Scion iM). Тому не стало сюрпризом поява моделі Toyota Corolla Hatchback нового покоління невдовзі після європейського Ауріса. Але автомобіль, чий дебют на публіці відбудеться через кілька днів у Нью-Йорку, не повторює Auris повністю. У американської сестри виявилася інша гамма двигунів.

Хэтчбек Toyota Corolla отличился от Ауриса силовой установкой

Нагадаємо, що Auris, а значить і його клон під ім’ям Corolla Hatchback, перебрався на модульну архітектуру TNGA. На ній же незабаром вийде Corolla-седан.

В Європі Аурису подарували один бензиновий наддувний агрегат 1.2, а ще дві гібридні установки на базі бензинових «атмосферником» 1.8 і 2.0 (з дизелями машина розпрощалася). На ринку ж Північної Америки де-факто та ж п’ятидверка з’явилася з бензиновою дволітрової «четвіркою» без гібридної добавки. У всякому разі поки заявлений тільки один такий агрегат. Це мотор M20A-FKS з порівняно нової серії двигунів Dynamic Force Engine.

Хэтчбек Toyota Corolla отличился от Ауриса силовой установкой

У базове оснащення Королли для США входить мультимедійна система Entune 3.0 з екраном на вісім дюймів, інтерфейсами Apple CarPlay, Siri Eyes Free, Amazon Alexa, Wi-Fi і шістьма динаміками. За доплату або в старших версіях їх буде вісім (800 Вт), плюс цифрове радіо, навігація і так далі.

Потужність і крутний момент американське відділення Тойоти оголосить трохи пізніше (раніше, при розповіді про лінії Dynamic Force, фірмою озвучувалася попередня віддача дволітрової версії — 171 к. с. і 205 Н•м). До особливостей мотора відносяться: комбінований впорскування (розподілений і безпосередній), змінювані фази газорозподілу на впуску (VVT-iE, з електричним актуатором) і випуску (VVT-i), висока ступінь стиснення 13:1 і довгий хід поршня, сідла клапанів з лазерним плакированием, оптимізовані сорочки охолодження блока і головки блоку і, звичайно, змінені (порівняно з попередніми моторами) кут нахилу осей клапанів і форма впускних і випускних каналів. Тут вжито ряд заходів по зниженню тертя і шуму. При всьому цьому новий агрегат 2.0 менше за розмірами та легше, ніж «четвірка» 1.8 на Королле iM минулого покоління.

По суті, Dynamic-Shift CVT — це те ж саме, що раніше було названо Direct Shift-CVT, тобто варіатор нового типу, скрещивающий принципи звичайного варіатора і «робота».

Покупцям американської Королли наданий вибір коробок передач: варіатор Dynamic-Shift CVT або шестиступінчаста «механіка» iMT з автоматичним регулюванням обертів двигуна при перемиканні вниз. Варіатор особливо цікавий. Розгін тут починається на парі шестерень launch gear, ідентичною по конструкції першої передачі в класичній механіці або простому «роботі». Потім автоматика переключається на варіаторний блок. Така комбінація дозволила збільшити діапазон передавальних чисел до 7,5 і забезпечити лінійний відгук на натискання газу при інтенсивному прискоренні з місця. А ще коробка Dynamic-Shift CVT вміє симулювати десять фіксованих ступенів. У неї є спортивний режим і підрульові пелюстки.

Хэтчбек Toyota Corolla отличился от Ауриса силовой установкой

Королле інженери відрядили фари Bi-LED Beam і повністю світлодіодні ліхтарі. Заради зниження маси задні дверцята зроблена з полімерів TSOP (Toyota Super Olefin Polymer) і ABS.

На Королле-хетчбек відбувся дебют нового комплексу безпеки Toyota Safety Sense 2.0 в США. Він включає в себе автоматичне гальмування з детекцією пішоходів і велосипедистів, стеження за розміткою і асистент руху на смузі, динамічний радарний круїз-контроль і автоматичне перемикання дальнього світла. Камера заднього виду на Королле входить «у базу», як і сім подушок безпеки, а ось контроль за сліпими зонами дзеркал залежить від комплектації. У продаж Toyota Corolla Hatchback надійде влітку.