Новий хетчбек Kia Ceed приготувався до штурму Європи

Новый хэтчбек Kia Ceed приготовился к штурму Европы

Заявлено, що Ceed побудований на новій платформі K2 з незалежними підвісками. Колісна база в 2650 мм і довжина 4310 — колишні, але автомобіль став на 20 мм ширше (1800) та на 23 нижче (1447). Передній звис вкоротили на 20 мм (880), задній на стільки ж виріс (780 мм). Обсяг багажника — 395 л (+15).

Н
азвание сімейства Kia cee’d при зміні поколінь спростилося. «Третій» хетчбек зветься Ceed. Він відсвяткував віртуальну прем’єру сьогодні, не чекаючи дебюту в Женеві, де до нього приєднається універсал. Трехдверных Сидів більше не буде. Лінійка бензинових двигунів включає в себе трициліндровий 1.0 T-GDI (120 л. с.), новий турбомотор 1.4 T-GDI (140 л. с.) сімейства Kappa і 100-сильний «атмосферник» 1.4. При цьому відома в Росії «четвірка» 1.6 зникла. Дизель U3 1.6 CRDi видає 115 або 136 л. с. (280 Н•м). Найбільш потужні мотори агрегатовані з семидиапазонным «роботом» з двома зчепленнями. Ще є шестиступінчаста «механіка».

Новый хэтчбек Kia Ceed приготовился к штурму Европы

Корейці пишаються, що новий Ceed зроблений в Європі і для Європи. Дизайном у стилі «Зрілий атлетизм» займалася команда з Франкфурта під керівництвом Грегорі Гійома і Петера Шрайера. Виробництво почнеться в травні на заводі в Жиліні (Словаччина).

За допомогою перемикача Drive Mode Select режим руху Normal змінюється на Sport, що впливає на чуйність акселератора, рульового управління і підвищує витрату палива. Опція ECO Pack дозволяє заощадити на паливі: в решітці з’являться жалюзі Active Air Flap, на дисках — шини Michelin з низьким опором коченню, підвіска занизится і «закриється» від повітряних потоків.

Новый хэтчбек Kia Ceed приготовился к штурму Европы

Салон став просторіше. Клієнтам запропонують оздоблення тканиною, штучної або натуральної шкіри зі вставками «під метал». Діагональ центрального дисплея варіюється: п’ять, сім і вісім дюймів. Можна буде замовити штатний навігатор і аудіосистему JBL Premium.

Арсенал активних систем безпеки Сіда доповнено простеньким автопілотом Lane Follow Assist другого рівня, який утримує хетчбек в одній смузі, керуючи кермом, газом і гальмом на швидкостях до 130 км/год. В цьому чимала заслуга адаптивного круїз-контролю. Світлодіодні фари — опція, ходові LED-вогні входять в стандартне оснащення. Продажі в Європі стартують до кінця другого кварталу. Російський офіс KIA прибуття до нас нового Сіда підтверджує, але точні терміни назвати важко.

Історія Володимир Гур’янов, Костянтин Болотов

Свій погляд на Європу фірма KIA звернула ще двадцять років тому: у 1995 році в Рюссельсхаймі поблизу Франкфурта був відкритий дослідний центр, а через п’ять років — і дизайн-студія. До 2006 року європейський філія підготував свою першу самостійну модель, яку спочатку представили на Женевському автосалоні під виглядом концепт-кара Kia cee’d. У назві були зашифровані і абревіатури Європейського економічного співтовариства (ЄЕС або CEE), і словосполучення «європейський дизайн» (ED) як нагадування про авторство команди Грегорі Гійома. Букви ED увійшли і в VIN серійної машини першого покоління, яку показали восени 2006-го в Парижі.

Новый хэтчбек Kia Ceed приготовился к штурму Европы

«Перший» cee’d став символом експансії KIA в Європу. Спеціально під цю модель в словацькій Жиліні був побудований новий завод потужністю 300 000 машин в рік.

Угорський дизайнер Міклош Ковач створив щодо строгий вигляд без горезвісних азіатських мотивів. Солідний інтер’єр і широкий вибір силових агрегатів сподобалися європейцям. Моторів було п’ять: бензинові «атмосферники» 1.4 (109 л. с.), 1.6 (122) і 2.0 (140), а також турбодизелі 1.6 CRDi (90 або 115 л. с.) і 2.0 CRDi (135 або 140). Коробки передач — механічні з п’ятьма або шістьма ступенями або чотирьохдіапазонний «автомат». Покупцям запропонували декілька кузовів: п’ятидверний хетчбек, трьохдверка pro cee’d і стильний універсал SW. У Росії продано 62 тисячі автомобілів цієї серії.

Новый хэтчбек Kia Ceed приготовился к штурму Европы

Рестайлінг 2009 року сильно змінив машину. Вибудовуючи новий фірмовий стиль, Петер Шрайер повісив на cee’d «ніс тигра» і перекроїв всю передню частину.

Інтер’єр оновленого Сіда отримав нові матеріали обробки, змінені приладову панель, центральну консоль і кермо. Також інженери перенастроювали ходову частину: помінялися пружини і амортизатори, а нові гумотехнічні з’єднання задньої підвіски зробили її роботу тихіше. Бензинові мотори вклалися в норми Євро-5 і стали економічніше. Мотор 1.4 був дефорсовано до 90 л. с., віддача двигунів 1.6 і 2.0, навпаки, збільшена до 126 сил і 143 відповідно. Колишній турбодизель 1.6 поступився місцем новому агрегату сімейства U2 з турбокомпресором із змінною геометрією і уприскуванням нового покоління. Сee’d випускався на заводах у Словаччині, Росії та Україні. В Європі було реалізовано 430 тисяч машин, у Росії — близько 61 тисячі.

Новый хэтчбек Kia Ceed приготовился к штурму Европы

Новий Kia cee’d вийшов в 2012 році. Для Росії модель збирається в Калінінграді — продано вже понад 86 тисяч штук, а загальний рахунок по двом поколінням Сидів перевалив за двісті тисяч.

Cee’d другої генерації для російського ринку став помітно відрізнятися від європейського. Єдиним загальним двигуном виявився «атмосферник» 1.4. А замість нового двигуна 1.6 GDi з безпосереднім уприскуванням нам запропонували оновлену версію колишнього мотора із збільшеною до 130 л. с. потужністю. Дизелі в Росії не потрапили зовсім. Лінійка кузовів була незмінною: трьох – і п’ятидверні хетчбеки, так універсал SW. Осібно тримається «підігрітий» cee’d GT з наддувний «четвіркою» 1.6 T-GDi (204 л. с.), перенастроєною підвіскою, зміненим салоном і «полегшеної» комплектацією.

Новый хэтчбек Kia Ceed приготовился к штурму Европы

У 2015 році хетч злегка оновився. Помінялися решітка, бампер і графіка задніх ліхтарів. Салон залишився колишнім, але додалося варіантів його оформлення: хром, підсвічування.

Останній рестайлінг приніс Сіду трициліндровий турбомотор 1.0 (110 або 120 л. с.) і семиступінчастий «робот» з двома зчепленнями. До Росії ні те ні інше так і не доїхало. Однак це не завадило Сіду за підсумками 2017 року зайняти друге місце в C-класі з результатом 15 246 проданих машин. У всьому світі було реалізовано близько 640 000 автомобілів сімейства Kia cee’d другого покоління. Загальна кількість виготовлених у Словаччині Сидів вже перевищило 1,3 млн.