Компанія Audi побудувала досвідчену «розумну» енергомережу

Компания Audi построила опытную «умную» энергосеть

Експеримент німці проводять у двох місцях: у районі Цюріха і околицях рідного Інгольштадта. В ньому задіяні приватні домогосподарства. (На фото — гібрид Audi Q7 e-tron 3.0 TDI quattro.)

М
багато автовиробників замислювалися про перспективу тіснішої інтеграції електрокарів і «заряджаються» гібридів з електричною мережею. Адже такі машини можуть змінювати час своєї зарядки залежно від загальної ситуації з навантаженням або добового тарифу, а також виступати як накопичувачі, віддаючи струм назад. Ось і в Audi запустили пілотний проект такого роду: Audi Smart Energy Network. Тут автомобілі обмінюються інформацією з локальними сонячними електростанціями і стаціонарними буферними батареями.

Компания Audi построила опытную «умную» энергосеть

Родинна компанія Volkswagen вже проводила експеримент INEES з з’єднанням декількох електрокарів в «розумну мережа». Технічні результати названі обнадійливими, але елементи інфраструктури, а також регулює її діяльність законодавство потребували доопрацювання.

В експерименті бере участь цюріхський стартап Ampard, який розробив софт, розподіляє енергію між фотоелектричними панелями, електрокарами і накопичувачами найбільш вигідним чином. Ці компоненти, розпорошені в просторі, утворюють віртуальну електростанцію. Вона згладжує коливання навантаження в електричній мережі і допомагає регулювати в ній частоту. А оператори сонячних електростанцій збільшують ефективність використання сонячної енергії. Додамо, що машини можуть ще більш тісно взаємодіяти з «розумним будинком», зокрема, давно показано, як з центрального екрана можна управляти домашньою технікою і системою охорони котеджу. Над такими комплексами вже працюють, наприклад, у Фольксвагені і Porsche.