Електричний шоу-кар Nissan IMx порадував потужністю

Электрический шоу-кар Nissan IMx порадовал мощностью

Концепту дістався традиційний ніс V-Motion, хоча вже в ходу Vmotion 2.0. З перлинно-білим кольором кузова контрастують червоні акценти, що нагадують підкладку традиційних японських кімоно.

До
россовер на платформі хетчбека Nissan Leaf публіка чекає давно. Передбачається, що в серії модель отримає ім’я Terra. А сьогодні у Токіо дебютував концепт Nissan IMx, в чиєму назві зашифрована «інтелектуальна мобільність». Чотиримісний електрокар оснащений двома двигунами спереду і ззаду, які в сумі видають 320 кВт (435 к. с., 700 Н•м). Нова батарея, розташована під підлогою, забезпечує запас ходу до 600 км з гаком (по японському циклу JC08). Прибула «з майбутнього» система ProPilot допускає автономне рух найвищого рівня.

Электрический шоу-кар Nissan IMx порадовал мощностью

Разом з паркетником в Токіо представлений концепт Leaf Nismo, а також спеціальний звук Canto («я співаю»), який буде супроводжувати рух електромобілів Ніссана на швидкостях до 20-30 км/год, попереджаючи пішоходів. Послухати Canto можна у відеоролику.

Электрический шоу-кар Nissan IMx порадовал мощностью

Концепція внутрішнього простору з дерев’яною обробкою багато в чому наслідує японському будинку. Кокпіт оперізує дисплей на органічних діодах. Штучний інтелект дозволяє водієві взаємодіяти з приладовою панеллю за допомогою голосу, жестів і рухів очей. При включенні автопілота кермо прибирається, спинки крісел відкидаються.

Можна сказати, що ніссановський шоу-кар вийшов дуже японським. Крім відсилань до кімоно і традиційним осель в машині є натяки на седзі (паперову перегородку, що розділяє кімнати), кумики (дерев’яний конструктор-головоломку), а також візерунок на сидіннях katanagare (діагональний патерн, здавна використовується в Японії).

Концепт Nissan IMx може бути корисний для соціальної інфраструктури. Наприклад, після доставки свого власника в аеропорт електрокар відправляється на спеціальну парковку, де підключено до енергомережі і віддає в неї надлишки, діючи як «віртуальна електростанція».

Электрический шоу-кар Nissan IMx порадовал мощностью

Вен Nissan NV350 Caravan показаний у Токіо як машина швидкої допомоги Paramedic Concept (зліва) з бензиновим мотором 2.5 і п’ятиступінчастим «автоматом». Ну а електричний Nissan e-NV200 поданий у вигляді розвізного фургона Fridge Concept з холодильником.

Заодно Nissan оголосив, що стане першим японським автомобільним брендом, який буде брати участь в «електричному» гоночному чемпіонаті Formula E з кінця 2018 року, коли організатори представлять нові правила. Цей крок повинен зміцнити лідерство Ніссана (все-таки Leaf — найпопулярніший електрокар у світі) і дати поштовх у галузі істинної революції, наміченої на 2020-й.