Покрокова інструкція по покупці б / у авто

Купити старий автомобіль – завдання не з простих. І чим більше варіантів вам запропонують, тим складнішим буде вибір. Здавалося б, різноманітність це добре, але варто почати розглядати пропозиції щодо продажу авто як однієї так і різних марок – і в голові вже не тримаються всі пункти, за якими ви спочатку збиралися проводити вибірку. Щоб не заплутатися ще на етапі перегляду оголошень і не зробити помилкову покупку, заздалегідь визначте всі вимоги до авто і підійдіть до питання вибору системно.

Правила та етапи вибору б / у авто

✔ Перегляд оголошень. Не варто вірити всьому що пишуть продавці в своїх оголошеннях, адже їх метою є швидка і вигідна – для них, природно – продаж. Також не варто обманюватися і докладним описом автомобіля, адже чим більше власник нахвалює позитивні сторони свого авто, тим більша ймовірність того, що він намагається відвести вашу увагу від недоліків машини. Фотографії тільки здалеку, тільки в одному ракурсі, або ж фотографії не свіжовимитої машини вже є сигналом тривоги. Якщо оголошення вас зацікавило і ви вирішили подзвонити власникові, то перед тим як домовитися про огляд, задавайте більше питань. Уточніть рік випуску авто, його пробіг, наявність навіть дрібних вада, запитаєте, чи проводилося технічне обслуговування, здійснювався чи ремонт деталей, чи була заміна витратних матеріалів. Навіть якщо в оголошенні є інформація з цих питань – все одно питайте. У разі якщо власник авто прикрасив ситуацію в описі авто, по телефону більш ймовірно він дасть вам правдиву відповідь.
✔ Перевірка кузова. Найдорожчим є ремонт саме цієї частини автомобіля. Тому слід ретельно перевірити його на пошкодження. Неякісна фарбування, сліди корозії, великі зазори між деталями – все це вказує на несумлінне використання і обслуговування машини або ж її відновлення після серйозного ДТП. Термін служби такого транспортного засобу буде значно знижений. Певна кількість незначних пошкоджень є нормальним для авто, яким щодня користувалися протягом багатьох років. А ось якщо перед вами десятирічне авто з ідеальною фарбуванням – значить воно або недавно відновлено після ДТП, або власник просто намагається приховати значні пошкодження.
✔ Перевірка керма і селектора коробки передач. З цими елементами водій безпосередньо контактує щодня, тому вони сильніше інших можуть видати реальний знос машини. Якщо їх замінили перед продажем авто – цілком можливо що пробіг вказано невірно. До речі, це правило стосується також накладок педалей і водійського сидіння. Їх знос або недавня заміна видасть наскільки активно насправді використовувався автомобіль.
✔ Пробіг. Це дуже важливий показник, але саме його нерідко і підробляють. Сучасна комп’ютерна діагностика дозволяє дізнатися реальний пробіг машини, навіть якщо показники одометра скручені. Якщо ж продавець не бажає їхати на СТО для здійснення перевірки – варто задуматися про пошук іншого варіанту.
✔ Перевірка двигуна. Навіть якщо ви не є фахівцем-автотехніки, деякі проблеми ви все ж зможете знайти, якщо знати де і як шукати. В першу чергу дивіться на чистоту двигуна. Якщо перед тим, як показувати вам авто, його ретельно вимили – швидше за все від вас намагаються приховати дефекти такі, як витік масла. Далі, при працюючому двигуні обережно підніміть масляний щуп і злегка відкрутіть кришку маслозаливной горловини. Після виконаної маніпуляції заливна кришка повинна втягуватися на своє місце, а через отвір для щупа не повинно виходити рясне кількість картерних газів.
✔ Огляд знизу. Для цього буде потрібно звернутися на станцію техобслуговування. Знизу будуть видні і витоку двигуна, якщо такі мають місце, і знос вихлопної системи і підвіски. Також буде помітно якщо авто мало серйозні пошкодження.
✔ Перевірка витратних матеріалів. Вкрай рідко перед продажем авто власник відправляє його на техобслуговування і замінює витратні матеріали, крім, можливо, рідин. Тому варто звернути увагу на стан. Перевірити варто амортизатори, гальмівні диски, колодки, шини, підвіску і так далі.
✔ Корозія. Якщо автомобіль битий, неякісно відремонтований, або ж був недобросовісно і неакуратно використаний – корозія це покаже. Зазвичай іржа починає з’являтися в місцях ударів після поганого ремонту та неякісної фарбування. Відразу слід перевірити нижні краї дверей, крила і пороги – це найбільш схильні до зносу, особливо при неакуратному використанні, місця. Варто враховувати що іржа має властивість розростатися. Навіть незначні сліди корозії повинні вас насторожити.
✔ Перевірка підвіски. Якщо ви ще не вирішили, чи варто звертатися на СТО для перевірки і хочете попередньо самостійно оцінити стан підвіски – розгойдайте автомобіль.