Китайські автомобілі: купувати чи ні?

Ще пару десятків років тому думка про придбання китайського автомобіля викликала у багатьох автолюбителів посмішку, сарказм і цілий ряд критичних заперечень. Дійсно, якість перших китайських авто була низькою і не витримувало ніякої перевірки. Однак за минулі роки ситуація кардинально змінилася – деякі китайські автовиробники вийшли на принципово новий рівень виробництва, а ціна їх продукції при цьому залишилася практично незмінною. Спробуємо розібратися з історією китайської автомобільної промисловості, з перевагами і недоліками авто східних концернів.

З історії розвитку китайської автомобільної промисловості

Перший китайський автомобіль побачив світ ще в 1954 році. При цьому китайські виробники не займалися дослідженнями і розробкою власних моделей, а просто купували ліцензії на виготовлення у представників СРСР, Японії або США. Така стратегія мала сенс і певні переваги: ​​виробник міг відразу приступити до випуску автомобілів з надійною підвіскою, які користувалися попитом на радянському і північноамериканському ринках. При цьому за рахунок виняткової дешевизни робочої сили, завдяки економії на розробках і використання недорогих матеріалів собівартість китайських авто була відносно низькою (в порівнянні з американськими і японськими «оригіналами»).

Така стратегія «копіювання» протрималася в Піднебесній близько століття. Китайці робили упор на виготовлення саме недорогих авто з низьким рівнем комфорту, при цьому якість збірки також залишала бажати кращого. Це і викликало скептичне ставлення багатьох споживачів до китайських авто вже в 80-90 роки ХХ століття (на тлі зростаючого інтересу до якості авто європейських і американських виробників). Показники продажів стали стрімко знижуватися і китайським концернам довелося кардинально переглянути свій підхід до розробки і принципам виробництва, оновити модельний ряд і почати випускати принципово нові транспортні засоби.

Сьогодні китайський автопром нараховує більше десятка великих концернів. Заводи випускають не тільки ліцензійні копії легендарних моделей, а й проводять і втілюють в життя власні розробки, використовуючи сучасні технології, ретельно контролюючи якість збірки. На заводах провідних китайських концернів працюють чудові фахівці із західних країн, використовуються останні досягнення науки і техніки. У зв’язку з цим не варто дивуватися прогнозами експертів, згідно з якими продукція китайського автопрому буде повноцінно конкурувати з кращими виробниками США, Японії і Європи вже через якихось 10 років.

До безперечних переваг китайських автомобілів можна віднести наступні:

☑Стоімость. Доступна ціна китайських автомобілів безсумнівно робить ці моделі популярними і затребуваними по всьому світу. Навіть автомобілі з сусідньої Кореї, що перебувають в бюджетному сегменті, мають порівняно більш високу вартість, ніж китайські. Стартова вартість нових китайських автомобілів на нашому ринку починається від 100 тис, що навіть нижче, ніж у деяких моделей вітчизняних виробників, не кажучи вже про конкурентів із західних країн.
☑Богатий набір опцій. Якщо раніше китайські виробники воліли економити на технічному оснащенні своєї продукції, то сьогодні все змінилося. Сучасні китайські автомобілі оснащені передовою електронікою, антиблокувальна система, кондиціонерами, клімат-контролем, просунутими аудіо системами, гідропідсилювачами керма, склопідйомниками, подушками безпеки і навіть приладами, які полегшують парковку і водіння. Причому в гонитві за потенційним клієнтом виробники з Піднебесної пропонують широкий набір стартових опцій за незмінну ціну.
☑Надежние вузли та агрегати. Так як китайські концерни багато років випускали продукцію під ліцензіями, при розробці власних моделей авто вони застосовують перевірені часом технології. У зв’язку з цим китайські автомобілі наділені якісними двигунами, коробками передач, гальмівними системами і підвісками, які не поступаються в надійності авто провідних світових концернів.
☑Адаптація до експлуатації в умовах наших доріг. Автомобілі китайських концернів, які пропонуються на ринку, повністю адаптовані до наших реалій – низьких температур і поганих дорогах. Це значно підвищує попит на китайські авто серед потенційних покупців.
☑Современний стильний дизайн. Якщо раніше виробники з Китаю не приділяли особливу увагу питанням зовнішнього вигляду своїх авто, то сьогодні дизайн змінився в кращу сторону. Сучасний китайський автомобіль практично не поступається за красою і комфорту багатьом європейським і японським моделям, маючи при цьому свої індивідуальні риси, що роблять такі авто впізнаваними.